Ošs un Grunte izcīna uzvaras Igaunijas rallijkrosā

Go4speed 13.06.2021 - 19:11 Ošs un Grunte izcīna uzvaras Igaunijas rallijkrosā

Aizvadīts Igaunijas rallijkrosa čempionāta 1.posms, kurā uz starta izgāja vairāki latviešu braucēji.

Touringcar klasē pēc trīs kvalifikācijām līderis bija Prīts Rebane (135), bet ceturtā vieta desmit braucēju konkurencē bija Kristapam Gruntem (125), kurš aizvadīja trīs stabilus braucienus. Pirmajā pusfinālā ātrākais bija Sīms Sundema, bet otrajā pusfinālā ātrākais bija Grunte, kurš nobrauca par četrām sekundēm ātrāk nekā Sundema. Finālā Grunte pēc starta uzreiz devās džokerī, atkrītot uz trešo vietu. Turpinājumā, konkurentiem dodoties džokerī, Grunte nokļuva pirmajā pozīcijā, tādējādi svinot uzvaru. 1,3 sekundes viņam zaudēja Steins Karu, bet 5,5 sekundes zaudēja Sundema.

Crosskart Xtreme klasē kvalifikācijā desmitā vieta 37 braucēju konkurencē Ingum Beļakovam, bet 20.pozīcija bija Jānim Baumanim. C finālā Baumanis finišēja trešajā vietā, bet Beļakovs B finālā palika sestais, ātrākajam braucējam zaudējot gandrīz 12 sekundes. Super 1600 klasē pārliecinošu uzvaru svinēja pieredzējušais Janno Ligurs.

Supercar klasē uz starta ar jauno ''Škoda Fabia'' izgāja Edijs Ošs, kuram šīs bija pirmās sacīkstes ar šo ātro un jaudīgo automašīnu. Uzvarot divās no trim kvalifikācijām, Ošs ar 145 punktiem ieņēma pirmo vietu, aiz sevis atstājot Maiko Tamu un Martu Tikerbāru. Finālā Ošs no starta aizbrauca kā līderis, un, aizvadot stabilus braucienus, Edijs svinēja uzvaru.