profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Kādus pārsteigumus sagādās 50. folkreisa sacīkste?

Mārtiņš Jankovskis 25.01.2013 - 18:09 Kādus pārsteigumus sagādās 50. folkreisa sacīkste?
Foto: Go4speed

Svētdien, 27. janvārī, pl.10:30 Valmierā, Brenguļu autotrasē, tiks aizvadīts LAF Folkreisa Ziemas kausa un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa otrais posms. Folkreisam šī būs jubilejas - 50. sacensības. Par spīti pirmajā posmā zaudētai mašīnai, uz starta būs sezonas sākuma līderis Ermīns Vācietis. Pārējo konkurentu uzdevums būs apturēt viņa uzvaras gājienu. Autokrosā uz starta visi pirmā posma līderi.

Pirmajā sacīkstē pirms nedēļas Upesciemā folkreisa ieskaitē uzvaru guva Ermīns Vācietis. Taču viņa panākumu aizēnoja fakts, ka viņa auto tika iegādāts pēc folkreisā pieņemtās procedūras - jebkurš sacensību dienā var iegādāties jebkuru auto par fiksēto samaksu 950 eiro, bet īpašnieks no darījuma atteikties nedrīkst. Par spīti šim pavērsienam, otrais posms neaizritēs bez līdera - Ermīns būs uz starta, jo ar savu Mazda MX3 automašīnu viņam izlīdzēs komandas biedrs Agris Bahmanis. Tas nozīmē, ka Vācietis būs tikpat bīstams konkurentiem, kā pirmajā posmā.


Foto: Gints Bērziņš, Go4speed

Kā ziņo portāls autocross.lv, tad uz starta būs visi pirmā posma vadošie braucēji - no Upesciema A fināla 12 dalībniekiem nebūs tikai divi. Tātad iesāktās cīņas turpināsies.

Pirmais posms atklāja, ka favorītu statusā vēl bez Vācieša ieskaitāmi Mārtiņš Starks un Ritvars Kārkliņš, kurš, starp citu, vienu no savām divām folkreisa uzvarām guvis tieši Brenguļu autotrasē 2011. gada ziemā. Intrigu sagādās pirmā posma ceturtās vietas ieguvēja Riharda Daiņa starts. Rihards savu Mazda MX3 nomainīs pret Honda Civic automašīnu, kas varētu būt ziemas apstākļiem atbilstošāks auto.


Foto: Gints Bērziņš, Go4speed

Autokrosa klasei pieteikušies septiņi dalībnieki - arī pirmo četru vietu ieguvēji pirmajā sacīkstē Andis Kļava, Jānis Dreimanis, Raivis Grigorovičs un Jānis Kozlovskis. Tomēr intrigu sarūpē divu spēcīgu jauniešu plānotais starts Brenguļos - Andis Vanters un Toms Ziedāns būs ne tikai pjedestāla pozīciju pretendenti, bet arī uzvaras favorīti! Turklāt Ziedāns būs pirmais, kurš LAF Krosa komisijas autokrosa kausā atklās Junioru ieskaiti.

Brenguļu autotrase atrodas starp Valmieru un Brenguļiem. Sacensību sākums svētdien pl.10:30. Informācija un dalībnieku sastāvs gaidāmajām sacensībām var atrast šeit.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png