Romas ERČ treniņos vairākas avārijas, kvalifikācijā ātrākais Basso

Go4speed 24.07.2020 - 15:11 Romas ERČ treniņos vairākas avārijas, kvalifikācijā ātrākais Basso
Mareša automašīna. Foto: FIA ERC

Ar brīvajiem treniņiem un kvalifikācijas braucienu piektdien Itālijā, Romā, tika dots starts jaunajai Eiropas rallija čempionāta sezonai.

Vispirms sportisti aizvadīja treniņus, pēc kā sekoja kvalifikācijas brauciens. Ātrākais četrus kilometrus garajā posmā bija pagājušā gada Romas ERČ uzvarētājs un divkārtējais ERČ čempions Ģiandomeniko Basso (Volkswagen Polo Gti R5), kurš par 0,385 sekundēm apsteidza krievu braucēju Alekseju Lukjaņuku (Citroën C3 R5). Trešais bija Andrea Krugnola (Citroën C3 R5). Ceturtais ātrākais bija Olivers Solbergs (Volkswagen Polo Gti R5), kurš itāļu braucējam zaudēja 1,1 sekundi. Tikai devītais bija Kreigs Brīns (Hyundai i20 R5), kurš līderim zaudēja 2,7 sekundes.

Ģiandomeniko Basso. Foto: FIA ERC

Diemžēl vairāki sportisti treniņos un kvalifikācijā piedzīvoja avārijas. 2019.gada ERČ1 Junior klases čempions Filips Marešs (Škoda Fabia Rally2 evo) noskrēja no ceļa un avarēja. ''Nezinu, kas notika. Pēc starta ātrā un nelīdzenā vietā zaudēju kontroli pār mašīnas aizmuguri, kā rezultātā pēc garas sānslīdes noskrēju no ceļa. Redzēsim, vai mehāniķiem līdz startam izdosies salabot automašīnu. Mēģināsim,'' tā Filips Marešs, kurš pagājušajā gadā bija Čehijas rallija čempionāta vicečempions.

Tāpat avāriju piedzīvoja itālis Enriko Brazoli (Volkswagen Polo GTI R5).

ERC3 Junior klasē ātrākais bija soms Mika Hokanens, kurš par 0,9 sekundēm apsteidza portugāli Pedro Antunesu. Piektā vieta igaunim Kenam Tornam (+2,2 sekundes). Tikmēr astoto vietu izcīnīja zviedrs Adams Vestlunds, kurš pagājušajā gadā Zviedrijas rallijā piedzīvoja smagu avāriju un ilgu laiku bija spiests iztikt bez sporta sacensībām (sportists arī bija spiests no jauna mācīties staigāt). Jāpiebilst, ka pagājušajā sezonā Vestlunds, nestartējot pēdējos divos posmos, LRČ čempionātā izcīnīja 3.vietu LRČ 3 klasē.

Divās dienās sportistiem būs jāveic 15 ātrumposmi (197,8 km).