Lēbs zaudē vadību, prologa posma uzvarētājam sadeg mašīna (VIDEO)

Go4speed 09.01.2016 - 10:11 Lēbs zaudē vadību, prologa posma uzvarētājam sadeg mašīna (VIDEO)
Brinkla automašīnu pārņem liesmas.

Dakaras rallijā piektdien sportistiem bija jāveic gara un sarežģīta distance – 542 kilometri (smagajām mašīnām 295 km).

Motociklu ieskaitē ilgu laiku visiem pa priekšu brauca Paulo Gonsalves, taču beigās ātrākais bija Tobijs Praiss. Diemžēl neveiksmīgs aizvadītais posms bija tā brīža ceturtās vietas ieguvējām Huanam Baredam Bortam, kurš pēc tehniskām problēmām finišā iebrauca pēc piecām stundām. Kopvērtējumā līderis ir Gonsalves, kuram 35 sekundes zaudē Praiss. Kvadraciklu ieskaitē dubultuzvaru posmā izcīnīja brāļi Markus un Alehandro Patronelli, kuri arī pārņēma vadību. Krievu braucējs Sergejs Karjakins atkritis uz trešo vietu.

Vieglo automašīnu klasē sīva cīņa norisinājās starp Stefanu Peteranselu un Sebastjanu Lēbu. Pēc ceturtā kontrolpunkta līderis bija Lēbs, taču turpinājumā franču sportists pārsita divus riteņus un zaudēja vairākas minūtes. Finišā ātrākais bija Peteransels, kurš par 17 sekundēm apsteidza komandas biedru Karlosu Sainsu. Lēbs finišēja ceturtais, zaudējot vairāk par astoņām minūtēm.

Kā vēlāk atzina Lēbs, tad bez divām pārsistām riepām viņš vēl veicis 80 kilometrus ar pilnu gāzi, jo bija iesprūdusi gāzes trosīte.

Līdz ar to arī kopvērtējumā notikušas izmaiņas, jo līderis tagad ir Peteransels, kurš Lēbu apsteidz par 27 sekundēm. Trešais ir Sainss.

Bēdīgi šis rallijs beidzās prologa posma uzvarētājam Tenam Brinklam, kura mašīna aizdegās un sadega. Līdz tam sportists ieņēma astoto vietu.

Smago automašīnu klasē ilgu laiku līderis bija Džerārds de Rojs, taču pašās beigās veiksmīgāks bija Hans Steisijs. Kopvērtējumā pirmais ir Steisijs, bet lābākais no Kamaz braucējiem ir Mardējevs, kurš ir piektais.

Šodien sportistiem būs jāveic 336 kilometrus garš posms pēc kā sekos atpūtas diena.