Go4speed 02.01.2021 - 14:58 Dakaras rallija prologa ātrumposmā ātrākais Al-Atija, Žala ar pārsistu riteni finišē 19.vietā

Ar prologa ātrumposmu 2.janvārī Saūda Arābijā startējis Dakaras rallijs, kurā pavisam kopā uz starta izgāja 288 dalībnieki. Pēc šī prologa ātrumposma sportisti rīt sacensības sāks tādā starta secībā, kādā tika finišēts prologā.

Motociklu ieskaitē 11 kilometrus garajā posmā ātrākais bija pagājušā gada Dakaras rallija uzvarētājs Rikijs Brabeks, kurš par sešām sekundēm apsteidza Huanu Baredu, bet trešais palika Daniels Sanders. Šos trīs braucējus prologā šķīra 13 sekundes.

Sebastjans Lēbs

Vieglo automašīnu klasē ātrākais bija 2019.gada uzvarētājs un 2020.gada otrās vietas ieguvējs Nasers Al-Atija, kuram šī bija 36.uzvara atsevišķos Dakaras rallija ātrumposmos. Tādu pašu laiku, startējot vien no 38.pozīcijas, uzrādīja Brians Baragvanats. Astoņas sekundes viņiem zaudēja mājinieks Jazīds Al-Radži. 10.vietu ieņēma Sebastjans Lēbs (+0:17), bet 14.vietā finišēja 13-kārtējais Dakaras rallija uzvarētājs Stefans Peteransels (+0:19). 28.vietā palika 58 gadus vecais Karloss Sainss.

19.vietā, neskatoties uz pārsistu riteni, finišēja lietuvietis Vaidotas Žala (+0:20), bet 20.vietā palika Benediktas Vanagas (+0:23). Edvinas Juškauskas ieņēma 42.vietu, 48.vietā finišēja Antanas Juknevičius, bet Gintas Petrus palika 57.

Benediktas Vanagas.

Sacensību pirmajā dienā, kas sāksies svētdien, sportistiem būs jāveic 277 kilometrus garš posms un 346 kilometrus garš pārbrauciens.

SSV klasē ātrākais bija debitants Kriss Mīke, kuram divas sekundes zaudēja Sets Kvintero, kamēr Matiass Ekstroms Mīkem zaudēja 29 sekundes un šobrīd ieņem 18.vietu.

Smago automašīnu klasē ātrākais bija MAZ pilots Serhejs Vjazovičs, kuram sekundi zaudēja cits MAZ pilots Aleksejs Višņevskis.