profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Biķernieku trasē šogad nestartēs Eiropas RX čempionāta Super1600 automašīnas

Go4speed 26.06.2020 - 09:41 Biķernieku trasē šogad nestartēs Eiropas RX čempionāta Super1600 automašīnas
Foto: Neste World RX of Riga

Covid-19 vīrusa iespaidā Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāts šogad bijis spiests vairākkārt veikt izmaiņas sezonas norisē – jau iepriekš mainīti posmu sarīkošanas datumi, secība un norises vietas. Nule publiskotās izmaiņas paredz, ka 19.-20. septembrī Biķernieku trasē plānotās sacensības Neste World RX of Riga vienā nedēļas nogalē uzņems nevis vienu, bet gan divus World RX posmus.

''2020. gads ir nesis daudz izaicinājumus, kas prasījuši drosmīgus un atbildīgus risinājumus. Gan čempionāta rīkotājs, gan posmu organizatori un sportisti ir ieinteresēti veikt pilnvērtīgu World RX sezonu, tādēļ esam raduši iespēju vienā nedēļas nogalē sarīkot divus pasaules čempionāta posmus – tas nozīmē divreiz vairāk ieskaites braucienu, divreiz lielāku TV tiešraižu laiku un ievērojami lielāku līdzjutēju uzmanību visā pasaulē,” stāsta Neste World RX of Riga organizators Raimonds Strokšs.

''Šobrīd zināms, ka sacensību nedēļas sestdienā norisināsies sezonas piektais posms, bet svētdienā – sestais. Šīs ir nozīmīgas izmaiņas, kam seko arī aktīvs darbs pie precīza dienas plānu izstrādes. Tāpat Rīgā norisināsies viens FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posms Supercar klasē un viens Projekt E kausa posms automašīnām ar elektrodzinējiem, bet saistībā ar šīm izmaiņām Biķernieku trasē šogad nenotiks FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posms priekšpiedziņas Super1600 automašīnām,” izmaiņas komentē Strokšs.

Neste World RX of Riga organizatori informē, ka pasākuma norises datums paliek nemainīgs – sacensības paredzētas 19.-20. septembrī, taču, ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežojumus valstī un ieviestos pulcēšanās noteikumus, uz laiku ir apturēta pasākuma biļešu tirdzniecība. ''Šobrīd vēl nav publiskoti noteikumi, kas sporta sacensību organizatoriem būs jāievēro septembrī. Mēs nezinām, kāds būs atļautais apmeklētāju skaits, vai kādi citi ierobežojumi, tamdēļ uz laiku līdz šīs prasības būs zināmas esam apturējuši biļešu tirdzniecību. Sekosim līdzi aktuālajiem ierobežojumiem valstī un strādāsim ar atbildīgajām iestādēm, lai izstrādātu precīzu pasākuma norises gaitu un atrastu veidu kā organizēt komandu un līdzjutēju plūsmu Biķernieku trasē, kas nodrošinātu visiem drošas sacīkstes,” noslēdz Raimonds Strokšs.

Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2020. gada pagaidu kalendārs:
SWECON WORLD RX OF SWEDEND – Zviedrija, Holjesa – 22./23. augusts
SWECON WORLD RX OF SWEDEND – Zviedrija, Holjesa – 22./23. augusts
CAPITALBOX WORLD RX OF FINLAND – Somija, Kouvola – 29./30. augusts
CAPITALBOX WORLD RX OF FINLAND – Somija, Kouvola – 29./30. augusts
NESTE WORLD RX OF RIGA – Latvija, Rīga – 19./20. septembris
NESTE WORLD RX OF RIGA – Latvija, Rīga – 19./20. septembris

SPA WORLD RX OF BENELUX – Beļģija, Spa – 3./4. oktobris
WORLD RX OF PORTUGAL – Portugāle, Montalegre – 10./11. oktobris
WORLD RX OF BARCELONA – Spānija, Barselona – 17./18. oktobris
WORLD RX OF ABU DHABI – Apvienotie Arābu Emirāti, – 30./31. oktobris
WORLD RX OF GERMANY – Vācija, Nirburgringa – 12./13. decembris

Informāciju sagatavoja:
Jānis Unbedahts
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png