profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Kristofersons: Šo sodu es nepieņemu (VIDEO)

Go4speed 21.09.2022 - 11:27 Kristofersons: Šo sodu es nepieņemu (VIDEO)
Incidenta brīdis

Aizvadītajās brīvdienās Portugālē turpinājās FIA pasaules rallijkrosa čempionāts. Sestdien, kad tika aizvadīts sezonas ceturtais posms, ceturto panākumu četros posmos svinēja četrkārtējais pasaules RX čempions Johans Kristofersons. Arī svētdien sākotnēji uzvaru svinēja Johans, taču ātri vien sportists saņēma desmit sekunžu sodu, kas viņu kopvērtējumā atsvieda uz piekto vietu.

Atgādināsim, ka finālā no starta kā līderis aizgāja Timijs Hansens, taču vēlāk Kristofersons uzbruka Hansena pirmajai pozīcijai, apdzenot zviedru sportistu un nonākot brauciena vadībā, kamēr Hansens tika izstumts ārpus trases, sacensības noslēdzot piektajā vietā. Brīdī, kad Johans gatavojās kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, sportists saņēma ziņu, ka ir saņēmis sodu, kas tādējādi pirmo uzvaru šosezon ļāva svinēt Niklasam Gronholmam. Jāpiebilst, ka līdzīgu manevru pusfinālā izpildīja Kevins Hansens, taču šajā gadījumā nekādi sodi netika piemēroti.

Vēlāk Kristofersons atzina, ka nepiekrīt šim sodam. "Es jau iepriekš esmu saņēmis sodus un spējis tos pieņemt, taču šo sodu es nepieņemu," iesāk Johans Kristofersons. ''Pirms līkuma es no ārmalas devos uz trases iekšmalu, un tobrīd arī Timijs sāka darīt to pašu. Nespēju noticēt tam, ka es būtu vainīgs, ja viņš pats griezās līkumā. Ja tu kļūdies un saņem sodu, tad tas tā ir, bet šeit, manuprāt, es visu darīju pareizi."


Arī ''Volkswagen Dealerteam BAUHAUS'' komandas vadītājs Tomijs Kristofersons nebija mierā ar šo sodu. ''Neesmu mierā ar šo lēmumu. Timijs bremzējot virzījās uz iekšmalu, taču tā nevar darīt. Taču lēmums ir tāds, kāds tas ir, un mums tas ir jāpieņem. Kopumā nedēļas nogale mums joprojām bija laba.''

Citās domās ir ''Hansen Motorsport'' komandas vadītājs Kenets Hansens. ''Nezinu, kas īsti notika, bet Johans Kristofersons kļūdījās uz bremzēšanos un ieskrēja Timija automašīnas labajā priekšējā ritenī, kas viņam lika izbraukt ārpus trases.'' Arī Timijs Hansens pauda nožēlu, ka pēc lieliska starta viņš tika izstumts no trases.

Tikmēr komentāros vairums fanu nostājas Kristofersona pusē, uzskatot, ka Timijs bremzējot mainīja trajektoriju, un brīdī, kad Timijs devās uz labo malu, Johans jau esot bijis iekšmalā, tāpēc arī esot notikusi sadursme.


Lūk, ko komentāros raksta fani.
- ''Ja Johana desmit sekunžu sods joprojām paliek spēkā, tad vairs nav iemesla apsvērt World RX skatīšanos.''
- ''''Pasaules joku RX''. Kontakts bija tāds pats, kad Kevins veica apdzīšanu. Vai tas ir vienīgais veids, kā čempionātā mēģināt saglabāt dzīvību? Kā mēs varam apturēt Johanu? Vienīgais veids laikam ir tiesnešu iestabā.''
- ''Pat es domāju, ka Johans ir uzvarētājs, un es esmu soms.''
- ''Hanseniem bija taisnība, ka ir iespējams pārspēt Johanu… Tiesnešu istabā.''
- ''Kur tiesneši ir apmeklējuši kursus? Ja tie ir FIA tiesneši, esmu zaudējis ticību FIA. Tā bija tīra apdzīšana. Tikpat tīra kā Kevinam Hansenam. Tā bija nelaime, ka Hansenam bija ritenis blakus Kristofersonam. Tagad, manuprāt, ir pienācis laiks beigt skatīties RX.''
- ''Pilnībā piekrītu, ka tas bija sods, bet desmit sekundes? Wtf?''
- ''Tā ir nāve rallijkrosā, ja jums nav atļauts apdzīt.''

Incidenta brīdis:
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: