Rallijkross: Neapturamais Juris Spīķis un pārsteidzošā Maija Stakena

Mārtiņš Jankovskis 09.09.2020 - 06:02 Rallijkross: Neapturamais Juris Spīķis un pārsteidzošā Maija Stakena

5. un 6. septembrī Mūsas trasē norisinājās līdz šim Latvijā lielākais autosporta notikums “Mūsas Trilleris” 2020. Sacensībās spraigas cīņas nodrošināja 210 dalībnieki trīs krosa komisijas disciplīnās: rallijkrosā, autokrosā un folkreisā.

“Mūsas Trilleris” Latvijas Rallijkrosa čempionāta un kausa braucējiem bija noslēdzošais posms 2020. gada sacensību sezonā, kur tika noskaidroti labākie posmā, kā arī sezonas čempioni un kausa ieguvēji astoņās ieskaites klasēs: Xtreme kroskarti, BMW RX 3000, Junior 1000, CK 650 kroskarti, Lada RX, Super 1600, Touring Car, Open RX.

Xtreme kroskarti klase:
Jau pirms šī posma bija zināms, ka par čempionu kļuvis Ronalds Baldiņš (93 punkti), kurš šosezon piedalījās visos četros posmos. Otrais palika Andre Kils no Igaunijas, bet trešais – Reinis Nitišs, kurš sezonas pēdējā posmā Bauskā sīvā cīņā apsteidza Ronaldu. Jāpiebilst, ka Nitišs šogad startēja divos RX posmos, un abos jēkabpilietis izcīnīja uzvaras. Vēl pa vienai uzvarai Abramam un Baldiņam.

BMW RX 3000 klase:
Šajā klasē, uzvarot pirmajos trijos posmos, izteikts līderis bija Mārtiņš Prūsis. Taču sezonas noslēdzošajā posmā Prūsim neizdevās izcīnīt ceturto uzvaru – pēc trīs kvalifikācijas kārtām Mārtiņš bija līderis, taču pusfinālā ieņemta ceturtā vieta, kas liedza iekļūt finālā. Taču sezonas kopvērtējumā Prūsis ar 91 punktu saglabāja pirmo vietu. Otro un trešo vietu izcīnīja Edgars Valeinis un Raivis Geriks, kuri abi izcīnīja pa 70 punktiem. Jāpiebilst, ka sezonas noslēdzošajā posmā, startējot ar AIX Motorsport komandas gatavoto BMW Compact, uzvaru izcīnīja Mārtiņš Kļava, kuram šis bija pirmais starts rallijkrosā.

Junior 1000 klase:
Šajā klasē šogad dominēja lietuvieši. Ātrākais bija Rutis Gurklis (68), kuram šosezon divas uzvaras un viena otrā vieta. Otrais finišēja Dainis Zemnieks (60), bet trešais vēl viens lietuvietis Matas Zavarskis (49).

CK 650 kroskarti klase:
Izcīnot trīs uzvaras četrās sacīkstēs, sezonas kopvērtējumā triumfēja Dāvis Tobiass (88). Sīvu konkurenci mūsu braucējam izrādīja igauņi Laurs Langeprons (78) un Karls Martins Miliste (72), taču augstāk par otro un trešo vietu mūsu kaimiņi netika.

Lada RX klase:
Šī klase šogad izcēlās ar ārkārtīgi sīvām cīņām, kur stabilākais visas sezonas garumā bija Edvards Egle (96). Titulētā rallista Aivja Egles dēls šogad spēja izcīnīt divas trešās vietas, kā arī otro un pirmo vietu, kas sezonas kopvērtējumā ar 96 punktiem viņam ļāva triumfēt Lada RX klasē. Tikai astoņus punktus viņam zaudēja Mārcis Martinovs (88). Sezonu Mārcis sāka ar uzvaru, taču turpinājumā divas sestās un viena septītā vieta liedza pacīnīties par uzvaru sezonas kopvērtējumā. Trešais šosezon igaunis Maiko Tams (76), kurš sezonu noslēdza ar uzvaru Bauskā. Jāpiebilst, ka šajā klasē šogad uzvaras svinēja četri dažādi piloti. Pavisam kopā šajā klasē uz starta izgāja 25 braucēji.

Super 1600 klase:
Startējot kopā 21 braucējam, šī sezona pagāja Jura Spīķa zīmē, kurš šogad ar savu jaudīgo Škoda Fabia bija neķerams – trīs uzvaras kvalifikācijas braucienos, divas uzvaras (no divām) pusfinālos un četras uzvaras finālos, kas kopā ar 107 punktiem viņam jau posmu pirms sezonas finiša ļāva kļūt par čempionu. Otrais – Arnis Odiņš (70), kurš pēc neveiksmes sezonas pirmajā posmā (9.vieta), turpinājumā izcīnīja divas trešās un vienu otro vietu. Trešā vieta Jurim Narubinam (55), kurš sezonu Bauskā noslēdza ar otro vietu. Piekto vietu ieņēma viens no ātrākajiem igauņu braucējiem Janno Ligurs, kurš šosezon startēja tikai divos posmos.

Touring Car klase:
Divas uzvaras un viena otrā vieta Jānim Ikeram (102), kurš sezonas noslēdzošajā posmā finišēja tikai septītais, ļāva šogad uzvarēt Touring 2000 klasē. Otro vietu izcīnīja Kaspars Fricsons (87), bet lielisks finiša spurts padevās 14 gadus vecajai Maijai Stakenai, kura, izcīnot uzvaru Bauskā, kopvērtējumā no piektās vietas pakāpās uz trešo. Šosezon Maija divas reizes kāpa uz goda pjedestāla, apliecinot savu ātrumu un talantu.