profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Folkreisa posmam Pilskalnos piesakās 50 sportisti, krosa sabiedrībā ienāk sestais Spīķis

Go4speed 06.07.2017 - 23:06 Folkreisa posmam Pilskalnos piesakās 50 sportisti, krosa sabiedrībā ienāk sestais Spīķis
Foto: Mārtiņš Vanags

Trešdien noslēdzās pieteikumu termiņš sestdienas LAF Folkreisa Vasaras kausa trešajam posmam un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa sacīkstei, kas norisināsies Pilskalnu trasē Jēkabpils pusē. Folkreisā 53 pieteikumi, bet dienu pirms čempionāta posma krosa klasē pulcēsies astoņi braucēji.

Kā ziņo autocross.lv, tad krosa sabiedrībā ienāk sestais Spīķis. Debijai folkreisā gatavojas Ilgvars Spīķis, kurš debijas sacīkstē ar Nauri Ločmeli dalīs ekstravaganto Opel Astra Caravan. Ilgvars ir vecākais no brāļiem, bet jaunākais folkreisa pieredzes ziņā – Mārtiņš, Intars, Juris un Jānis jau aizvadījuši cīņas, arī Līga Spīķe – Ilgvara meita – pirms pāris gadiem bija uz starta. Viena kvalifikācijas grupa sanāktu no viņiem vien.

Sacīkstēs gatavs atgriezties Ainārs Bogdanovičs, kurš folkreisā debitēja tā otrajā sezonā 2010. gadā, bet pēdējo sacīksti aizvadīja 2012. gadā. Pēc pieciem gadiem Ainārs gatavs atgriezties. Cīņām pēc vairāku mēnešu pārtraukuma gatavs arī francūzis Olivjē Vilnēvs.

Tāpat sacīkstēs uz starta izies pāris debitanti. Ilgvars Spīķis viens, vēl viens – Rihards Jermacāns, kurš 2014. un 2015. gadā mēģināja spēkus Latvijas autokrosa čempionāta 2000 Super klasē. Debijai gatavojas arī Andris Andersons, kurš cīņā dosies ar pirmajā posmā Mūsā no Kaspara Zuģicka iegādāto BMW.

Klasikas Pilskalnu posmam pieteiktas astoņas ekipāžas - Zuģickim, Vilnēvam un Andersonam pievienosies Ivars Kerns, Andrejs Lajevskis, Oļegs Malorodovs un Ģirts Ķilpe.

Intrigu sarūpē LAF Krosa komisijas kausa ieskaite. Cīņai gatavojas astoņi braucēji, no kuriem četriem nākamajā dienā jāstājas uz starta Latvijas čempionāta cīņās. No vienas puses šis būs lielisks treniņš, jo braucēji uz starta stāsies jau “silti”, trasi apguvuši. No otras puses, protams, pastāv risks iedzīvoties ļoti garā naktī, ja kaut kas salūzt.

No čempionāta braucējiem startam gatavojas Andis Kļava (1600), Juris Zembergs (2000 Super), Gvido Saulītis (Open 2500) un Edijs Ošs (2000 Super). Iespējams, arī Jānim Veģerim un Armandam Plūmem nākamajā dienā būs jāaizvada duelis Open 4500 klasē – ja abu auto pēc sestdienas būs kaujas gatavībā. Arvo Upenieks ir īstens Krosa komisijas braucējs, savukārt debijai krosā gatavojas folkreisa braucējs Juris Mesters. Juris startēs abās disciplīnās – drošības karkass to atļauj. ''Pēc divreiz veiktas kūleņošanas Brenguļos ir skaidrs, ka nepieciešami pieredzes apļi, izmēģinājumi un pareiza noskaņošanās,” atzīst Juris. “Tā kā ikdienā treniņus veikt neizdodas, šī ir laba iespēja izbraukties pēc sirds patikas. Vēl domāsim, ko darīt ar tehniku, cik to tuvināt krosam, ko darīt ar riepām.''
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png