profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Ēķis uzvar un nodrošina sev Ziemas kausa iegūšanu

Go4speed 28.02.2016 - 10:10 Ēķis uzvar un nodrošina sev Ziemas kausa iegūšanu
Foto: autocross.lv

Aizvadīts LAF Folkreisa Ziemas kausa pēdējais posms Pilskalnu trasē, kurā folkreisa ieskaitē uzvaru guva Renārs Ēķis, nodrošinot panākumu arī ziemas sezonas kopvērtējumā. LAF Krosa komisijas kausa posmā uzvara Edijam Ošam, kurš kļuvis arī par kopvērtējuma līderi pirms vasaras posmiem.

24 dalībnieku konkurencē vietas finālā jau ar kvalifikāciju nodrošināja Mārtiņš Spīķis, Emīls Baltaiskalns, Ēķis, Dainis Krūmiņš, Matīss Pelēnis un Rihards Dainis. Sagaidījuši pusfinālā iekļuvušos sešus pusfinālistus, līderi devās izšķirošajā cīņā.

No starta vadībā nonāca Ēķis, veidojot pārsvaru pār sekotājiem. Taču brauciena sākumā Renārs izslīdēja, kas varēja mainīt ne tikai šī posma, bet visas ziemas sezonas kopvērtējumu. Ēķis no kļūdas atguvās, cīņā nosargājot līderpozīciju, kuru pārliecinoši noturēja līdz finišam. Pēc Džokera apļa stratēģijām un cīņu ar kūstoša sniega dubļiem otrajā vietā nonāca Viesturs Plētiens, gūstot savu augstāko rezultātu karjerā. Savukārt Mārtiņš Spīķis, kurš pirms pēdējā posma bija ceturtais kopvērtējumā, sasniedza trešo vietu, ar ko pietika otrajai pozīcijai kopvērtējumā.

Lielāko neveiksmi no līderu pulka piedzīvoja Ritvars Kārkliņš, kurš pirms posma formāli bija otrajā vietā. Cēsinieku mocīja tehnikas problēmas, tāpēc lielākā daļa labi sāktu braucienu tika sabojāti. Rezultātā Kārkliņš palika bez punktiem un, attiecīgi, bez kopvērtējuma godalgas, atkrītot uz piekto vietu.


Foto: Sporta Komplekss "Pilskalni"

Trešais sezonā aiz Ēķa un Spīķa – Raivis Biezais. Lai arī pēdējais posms izvērtās sarežģīts, gūtā astotā vieta un sakrātie punkti noturēja Raivi kopvērtējuma trijniekā, kas ir augstākais Biezā panākums folkreisā.

Ēķis un Plētiens ar izcilo sniegumu sasniedza Autocross.lv Folkreisa komandas dubultuzvaru pēdējā posmā. Lielais punktu guvums ļāva vienībai izraut uzvaru arī LAF Folkreisa Ziemas sezonas kopvērtējumā, pārspējot zvaigžņoto Streamline Racing vienību, kuras rindās startēja meistarīgie Mārtiņš Starks, Rihards Dainis un Ritvars Kārkliņš. Trešo vietu izrāva Mārtiņa Spīķa un Jāņa Saulītes pārstāvētā Carlife Autosport Team vienība.

Junioru kausā visaugstāk pēdējā posmā – lai arī ar izstāšanos finālā – tika Matīss Pelēnis, vēlreiz apstiprinot savu pārākumu šajā ieskaitē. Toties labākā sacīkste otram junioram: Adrians Pūga sasniedza 15. vietu, kas deva pērn debitējušajam braucējam pirmos punktus folkreisa kopvērtējumā. Panākums gūts par spīti jau brīvajos treniņos piedzīvotajam kūlenim.
Debijas sacīksti piedzīvoja vēl viens juniors – Mairis Vigulis, kuram debija izvērtās sarežģīta, tomēr trešā vieta junioru kausā rokā.

LAF Krosa komisijas kausa izcīņā pēdējā posma finālā uzvaru guva Edijs Ošs, pārliecinoši aiz sevis atstājot sekotājus Jāni Olli un Aivaru Galbāliņu. Oša uzvara izvirzījusi viņu kopvērtējuma līderpozīcijā, ko lielā mērā veicināja arī līdzšinējā līdera Jura Zemberga izstāšanās finālbrauciena otrajā aplī.

Par otro vietu līdz finišam sīvi spēkojās Jānis Olle un Aivars Galbāliņš, duelis noslēdzās par labu Ollem. Ceturtais palika viens no favorītiem Aivars Kreijers, bet piektais – Normunds Akmentiņš, kurš kopš treniņiem dienas garumā nodarbojās ar balstiekārtas defekta novēršanu, taču finālā beidzot bija gatavs startam.

Kopvērtējumā Ošam pirms cīņas turpinājuma vasaras sezonā 51 punkts, Zembergam – 48, Galbāliņam – 42.

Pilskalnu trasei šī bija laika apstākļu ziņā riskanta, sarežģīta, taču rīkotāju komandai ļoti nepieciešama pārbaudes sacīkste pirms vasarā gaidāmā Latvijas autokrosa čempionāta posma. Secinājums – komanda ir lieliska, atbildīga un gatava mācīties, lai sacīkste izdotos veiksmīga.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png