profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Folkreisa posmā Mūsā uz starta plāno iziet 13 gadus vecs sportists

Go4speed 06.09.2013 - 15:00 Folkreisa posmā Mūsā uz starta plāno iziet 13 gadus vecs sportists
Foto: Autocross.lv

Sestdien un svētdien sporta kompleksā Mūsa Baltijas autokrosa sezonas noslēguma cīņu ietvaros tiks aizvadīts LAF Folkreisa Vasaras kausa priekšpēdējais - piektais - posms. 37 dalībnieku konkurencē jānoskaidro, vai kāds izcīnīs šīs vasaras otro uzvaru, vai jau atkal uzvarētāju sarakstu papildinās jauns vārds. Sacīkste svarīga arī seriāla kopvērtējuma kontekstā.

Pirmajos četros posmos (Brenguļi-1, Mūsa-1, Vecpils-1, Vecpils-2, atlikuši Mūsa-2, Brenguļi-2) uzvaras guvuši Sandis Džeriņš, Mārtiņš Starks Rihards Dainis un Renārs Ēķis. Šie braucēji, kā arī allaž līderu pulkā bijušais Ivo Gabrāns ir galvenie favorīti arī Mūsas posmā.


Foto: Autocross.lv

Sacīkste būs ļoti nozīmīga LAF Folkreisa Vasaras kausa kopvērtējuma uzvaras dalītājiem. Pašlaik nelielu pārsvaru pār sekotājiem Ēķi, Gabrānu un Džeriņu ieguvuši Dainis un Starks. Ja Rihards un Mārtiņš Mūsā gūs augstus rezultātus, uz pēdējo posmu Brenguļos (22. septembris) viņi dosies kā reāli vienīgie uzvaras dalītāji. Līdz ar to Džeriņam, Gabrānam un Ēķim šī ir pēdējā iespēja saglabāt uzvaras izredzes. Šobrīd kopvērtējumā: Dainis 67, Starks 63, Ēķis 49, Džeriņš 45, Gabrāns 45, Reinis Pelēnis 36.

Nedēļas nogales sacīkstēm pieteikušies 37 sportisti. Jāatzīmē, ka līdz šim reāli lielākais sacīkstē startējušo skaits Latvijas folkreisā ir 35 dalībnieki, kas nozīmē, ka, ja ieradīsies visi pieteiktie braucēji, tiks sasniegts jauns posma rekords. 35 sportistu sastāvs fiksēts 2011. gada ziemas posmos - gan Mūsā, gan 333 trasē.

Sestdienas un svētdienas cīņā uz starta stāsies četri debitanti - līdzšinējo posmu tendence saglabājas. Pirmo cīņu aizvadīs Edijs Augulis, kurš būs visu laiku jaunākais folkreisa dalībnieks, debitējot sacīkstēs desmit dienas pirms savas 14. dzimšanas dienas. Tiesa, viņa starts ir iespējams pateicoties iepriekšējai autosporta pieredzei, turklāt sestdienas rītā viņam vēl jāiztur žūrijas kontrole, kas vērtēs jaunā braucēja uzvedību trasē treniņos.


Foto: Autocross.lv

Debijai gatavojas arī Mārtiņš Cīrulītis, Kaspars Meņģelis, kā arī lietuvietis Židrūns Šarkūns, kurš kļūs par pirmo ārvalstu sportistu, kurš startē Latvijas folkreisā.

LAF Folkreisa Junioru kausā aizraujošas cīņas par pirmo vietu starp Gabrānu, Džeriņu, Ēķi un Reini Pelēni, kuri līderpozīcijās ir astoņu punktu robežās (par uzvaru - 20 punkti). Kopumā Mūsā uz starta gatavojas iziet deviņi juniori - braucēji vecumā līdz 21 gadam.

Jāpiebilst, ka atšķirībā no autokrosa klasēm, kuras startēs Mūsā ar vairāk nekā 100 dalībniekiem, folkreisa cīņas notiks trases
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png