profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Kādus pārsteigumus sagādās folkreisa Vasaras kausa pēdējais posms?

Mārtiņš Jankovskis 05.10.2012 - 16:00 Kādus pārsteigumus sagādās folkreisa Vasaras kausa pēdējais posms?
Foto: Gints Bērziņš, Go4speed

Sestdien pl.10:30 Vecpils autotrasē tiks aizvadīts LAF Folkreisa Vasaras kausa pēdējais, sestais posms. Galvenā intriga - vai visus līdzšinējos posmus uzvarējušais Rūdolfs Bogens ļaus uzvarēt citiem un, kurš uzvarēs šā gada sportistu rangā, lai nākamgad saņemtu pirmo starta numuru. Tāpat Vecpilī arī lieliskas autokrosa salonautomobiļu un bagiju cīņas.

Uz šo posmu Vasaras kausa ieguvēja statusā ieradīsies Rūdolfs Bogens, kurš uzvarējis visos seriāla posmos un to kvalifikācijas braucienos. Cēsiniekam gan pirms šī posma izmaiņas ''uzvarētāja komplektā": Pirmkārt, viņš startēs ar citu automašīnu, jo čempiona auto iepriekšējā sacīkstē tika nopirkts, izmantojot folkreisa auto pirkšanas procedūru. Otrkārt, Rūdolfs automašīnu dalīs ar savu brāli, vienmēr palīdzību sniegušo Jāni Bogenu. Abas nianses var pavērt ceļu uz uzvaru pēdējā posmā citiem konkurentiem.


Foto: Gints Bērziņš, Go4speed

Aiz Bogena kopvērtējumā mežonīgas cīņas par pārējām godalgām. Šobrīd uz otro vietu matemātiski pretendē pieci dalībnieki - Ivo Gabrāns, Sandis Džeriņš (sportista dalība sacīkstēs ir apdraudēta, jo sportists piedzīvojis apendicīta operāciju), Rihards Dainis, Mārtiņš Starks un Edgars Paculs. Sportisti atrodas 14 punktu robežās, bet par uzvaru pēdējā posmā tiks saņemti 20 punkti. Interesanti būs pavērot, kā šajās sacensībās klāsies brāļiem Tīdmaņiem, kuri ikdienā startē Supersprintā.

Tomēr vēl viena īpaša intriga ir saistībā ar folkreisa braucēju rangu, kurā apvienoti visu sportistu rezultāti visās sacīkstēs. Braucējs, kurš uzvar gada rangā, nākamajā sezonā saņem tiesības startēt folkreisā ar 1. starta numuru. Šobrīd situācija sarežģīta, jo uz pirmo numuru pretendē trīs sportisti.


Foto: Gints Bērziņš, Go4speed

Vecpilī startam autokrosa Nacionālajā klasē pieteikušies deviņi braucēji, kuri cīnīsies par rīkotāja sarūpētu speciālo balvu. Vēlmi noslēgt sezonu Vecpilī izteikuši arī B600 bagiju klases braucēji, kuru skaits var izaugt pat līdz desmit. Turklāt plāno ierasties arī divi Buggy 1600 klases braucēji no Lietuvas.

Jāsaka, ka šobrīd daudz kas būs atkarīgs no laikapstākļiem, jo, kā ziņo trases saimnieks Kaspars Džeriņš, tad pa nakti pamatīgi esot lijis lietus. Lai arī šobrīd (piektdienas pēcpusdienā) lietus ir mitējies, prognozes rāda, ka līs arī naktī uz sestdienu, kas nozīmē, ka sacensību dienu būs jāsāk ar dubļiem.


Foto: Gints Bērziņš, Go4speed

Kopā sacīkstēs plāno startēt 26 folkreisa dalībnieki, astoņi salonauto krosa braucēji, septiņi (vismaz, nav ziņu par divu sportistu pēdējiem plāniem) B600 bagiji, kuriem pievienosies divi Lietuvas Buggy 1600 braucēji.

Vecpils autotrase, kura šogad veiksmīgi debitēja arī Latvijas autokrosa čempionātā, atrodas Rīgas - Liepājas šosejas 162. kilometrā. Trase ir gan ātra, gan viltīga, tāpēc allaž ir izaicinājums sportistiem.

Vairāk informācija par gaidāmajām sacensībām www.autocross.lv.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png