Blušs Formula Drift atklāšanā zaudē strīdīgā cīņā

Go4speed 03.04.2017 - 10:28 Blušs Formula Drift atklāšanā zaudē strīdīgā cīņā

Longbīčas ielās, ASV, aizvadīts Formula Drift pirmais posms. Atgādināsim, ka kvalifikācijā ar 97 punktiem pirmo vietu izcīnīja Vons Gitins Jr. Otro un trešo vietu ar 96 punktiem ieņēma vairākkārtējais Drift Allstars čempions Džeimss Dīns un Formula Drift zvaigzne Raiens Tuerks. 13.vietā ar 81 punktu finišēja Kristaps Blušs.

Pirmajā TOP 32 finālbraucienu kārtā Blušam pretim stājās japāņu pilots Robijs Nišida, kuru Blušs pārspēja, kas ļāva iekļūt TOP 16. Tur pretim stājās 2015. gada čempions Fredriks Asbo. Pirmajā braucienā pa priekšu brauca Asbo, kuram cieši sekoja Blušs, tomēr pirms pēdējā pārmetiena norvēģis, izmantojot visu pieejamo leņķi, strauji samazināja ātrumu. Tā rezultātā Kristaps viņā ietriecās, sagriezās un palika stāvam trasē. Lai pamestu trasi, bija nepieciešama evakuatora palīdzība.

Otrajā braucienā pa priekšu brauca Blušs, kurš veica ļoti labu braucienu, taču Asbo centās neatpalikt. Pēc brauciena visi trīs tiesneši vienbalsīgi lēma, ka TOP 8 iekļūst Asbo, lai arī vēlāk sociālos tīklos domas dalījās par Asbo rīcību, kuras rezultātā Blušs sagriezās. Pēc cīņas ar "HGK" pilotu bijušais čempions tiešraides intervijā stāstīja, ka Blušs uz viņu esot dusmīgs, bet viņš ne par ko nejūtoties vainīgs, un ka Blušam būtu pašam uz sevi jādusmojas. Gan Asbo rīcība trasē, gan šis komentārs līdzjutēju vidū sociālajos tīklos tika uztverti ļoti negatīvi un raisīja plašas diskusijas.

Finālā tikās Džeimss Dīns un Alekss Heilbruns, kur sīvā cīņā sensacionāli uzvaru svinēja Džeimss Dīns, kuram šī bija atgriešanās Formula D pēc vairāku gadu pārtraukuma. Otrais palika Heilbruns, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Raiens Tuerks. Blušam sezonas pirmajā posmā 14.vieta.

''Mēs zaudējām cīņu, bet ne kauju. Šobrīd kopvērtējumā esam 14.vietā. Paldies visiem par atbalstu. Tiekamies Orlando posmā,'' tā pēc sacensībām teica Kristaps Blušs.