profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Norvēģis Aasbo kļūst par pasaules drifta čempionu, Blušs saglabā vietu elitē (FOTO)

Go4speed 13.10.2015 - 20:18 Norvēģis Aasbo kļūst par pasaules drifta čempionu, Blušs saglabā vietu elitē (FOTO)
Kristaps Blušs sekojot čempionam Fredrikam Aasbo. Foto: Formula Drift

Pagājušajā nedēļas nogalē ASV norisinājās pasaulē prestižākā drifta seriāla Formula Drift pēdējais posms. Noslēdzošajās, Irvindeilas trasē notiekošajās sacensībās triumfēja norvēģis Fredriks Aasbo (Fredric Aasbo), kurš attiecīgi kļuva arī par Formula Drift čempionu un šo pašu organizatoru rīkotā pasaules čempionāta uzvarētāju. Latviešu braucējs Kristaps Blušs iekļuva finālbraucienos, tomēr jau pirmajā kārtā bija spiests piekāpties iepriekšminētā čempiona Aasbo priekšā.

Sacensības sākās ar kvalifikāciju piektdienas vakarā, kurā pirmo trijnieku veidoja Forests Vengs (Forrest Wang), Mets Fīlds (Matt Field) un Kens Guši (Ken Gushi). Kristaps Blušs pēc avārijas treniņbraucienos pirmo kvalifikācijas braucienu aizvadīja piesardzīgi, iegūstot mazāk nekā 60 punktus, ar ko nebūtu pieticis, lai kvalificētos finālbraucieniem. Otrais brauciens Blušam izdevās ievērojami labāks, kas ļāva iegūt 64 punktus un kā 28. kvalificēties TOP 32 finālbraucieniem.


Forests Vengs uzvarot Krisu Forsbergu. Foto: Formula Drift

Pēc finālbraucienu tandēmu egles ieraudzīšanas kļuva skaidrs, ka izcīnīt uzvaru pirmajā kārtā un iekļūt TOP 16 būs grūts uzdevums, jo pretī stājās galvenais titula pretendents Aasbo. Jāatzīmē, ka Aasbo, iekļūstot TOP 16, jau automātiski kļūtu par čempionu. Pirmajā braucienā Blušs sekojot pārmetiena laikā iztaisnoja auto, par to attiecīgi saņemot 0 punktus. Savā vadošajā braucienā latviešu pilots pēdējā līkumā pirms finiša izbrauca ārpus ideālās līnijas un sagriezās, ļaujot Aasbo svinēt gan uzvaru tandēmā, gan arī abus čempiona titulus.

Tomēr ar kvalificēšanos finālbraucieniem Blušam pietika, lai sezonu kopvērtējumā noslēgtu 28. vietā un saglabātu Formula Drift PRO licenci. Jāatzīmē, ka PRO klasē paliek pirmie 32 kopvērtējumā esošie, savukārt zemāk esošajiem pilotiem nākamgad būs jāstartē zemākajā PRO2 klasē. Šajā ieskaitē šogad startēja somu pilots, bijušais Drift Allstars Eiropas čempions Juha Rintanens, kurš uzvarēja pēdējā posmā un, pakāpjoties uz trešo vietu PRO2 kopvērtējumā, izcīnīja tiesības nākamgad startēt PRO klasē.


Kristaps Blušs. Foto: Formula Drift

Pēc uzvaras pār Blušu Aasbo turpināja savu uzvaras gājienu - vispirms TOP 16 caur pārbraucienu tika uzvarēts japānis, 2012. gada Formula Drift čempions Daigo Saito, kam sekoja Maika Videta ("Mad" Mike Whiddett) pārspēšana TOP 8 kārtā. Pusfinālā Aasbo uzvarēja Forestu Vengu, tomēr Venga bēdas noteikti remdēja trešās vietas iegūšana.

Tikmēr tandēmu egles otrajā pusē līdz finālam aizcīnījās Aasbo galvenais kopvērtējuma konkurents Kens Guši. Lai arī pēc TOP 32 jau bija skaidrs, ka čempions ir Aasbo, Guši cīņu turpināja un, uzvarot dominikānieti Džonatanu Kastro (Jhonnattan Castro), 2013. gada čempionu Maiku Essu (Mike Essa), Čārlzu Ng (Charles Ng), iekļuva pusfinālā. Tur viņam pretī stājās Džastins Pavlaks (Justin Pawlak), kurš centās sekot par tuvu un uzsita Guši automobilim, kurš, par laimi, tikai viegli ieslīdēja sienā.


Fredriks Aasbo finālā sekojot Kenam Guši. Foto: Formula Drift

Uzvara tika piešķirta Guši, līdz ar to abi divi sezonas līderi varēja tikties finālā. Tur Aasbo demonstrēja ļoti tuvu un iespaidīgu sekojošo braucienu, savukārt, samainoties vietām, Guši ļoti pamatīgi atpalika no jaunā čempiona. Jāatzīmē, ka Guši visu nedēļas nogali cīnījās ar dzinēja elektronikas problēmām, un, iespējams, tieši tas viņam finālā liedza pacīnīties sīvāk.

Formula Drift 7. posma rezultāti:
1. Fredric Aasbo (NOR), Scion tC
2. Ken Gushi (JPN, Scion FRS
3. Forrest Wang (USA), Nissan 200SX (S15)
4. Justin Pawlak (USA), Ford Mustang

Formula Drift 2015. gada kopvērtējums:
1. Fredric Aasbo (NOR), Scion tC, 532 punkti
2. Ken Gushi (JPN), Scion FRS, 433 punkti
3. Chris Forsberg (USA), Nissan 370Z, 382 punkti
4. Ryan Tuerck (USA), Scion FRS, 367 punkti
5. Aurimas Bakchis (LTU), Nissan 200SX (S14), 363 punkti
6. Masashi Yokoi (JPN), Nissan 200SX (S15), 326 punkti
7. Justin Pawlak (USA), Ford Mustang, 288 punkti
8. Forrest Wang (USA), Nissan 200SX (S15), 285 punkti
9. Matt Field (USA), Nissan 200SX (S14), 282 punkti
10. Alec Hohnadell (USA), Nissan 200SX (S14), 276 punkti
...
28. Kristaps Bluss (LVA), BMW 3. sērija (E46), 127 punkti
...
39. Nikolett Szanto (HUN), Nissan 200SX (S13), 1 punkts
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png