Norvēģu drifteris pārsteidzoši izcīna otro vietu Formula D čempionātā (FOTO)

Artūrs Virbulis 08.04.2014 - 19:07 Norvēģu drifteris pārsteidzoši izcīna otro vietu Formula D čempionātā (FOTO)
Kenets Moens. Foto: Wreckedmagazine.com

Aizvadītajā nedēļas nogalē Longbīčas ielās (Kalifornija, ASV) norisinājās pasaulē spēcīgākā drifta čempionāta - Formula Drift - sezonas atklāšanas posms. Tas, ka uzvarēja 2009. gada čempions un pagājušās sezonas vicečempions Kriss Forsbergs (Nissan 370Z), nebija nekāds pārsteigums, tomēr ar to, ka otro vietu izcīnīs norvēģis Kenets Moens (Nissan S14) nerēķinājās neviens.

Ar pirmo posmu Longbīčas ielās Formula D aizsāka savu nu jau vienpadsmito sezonu, un skatītāju interese pierāda, ka šis sporta veids ASV un visā pasaulē turpina attīstīties. Uz vietas izpārdotajās tribīnēs sezonas atklāšanu piedzīvoja vairāk nekā 20 000 skatītāju, savukārt interneta tiešraidē sacensību nedēļas nogalei sekoja līdzi vairāk nekā 230 000 unikāli lietotāji.

Par favorītiem pirms sacīkstēm tika uzskatīti pēdējo gadu līderi Maikls Essa (BMW M3), Kriss Forsbergs, Daigo Saito (Lexus SC430) un Vons Gitins Jr (Ford Mustang). Ja pirmie divi cīnījās līdz galam, tad Saito un Gitinam neveicās tik labi. 2012. gada čempions Saito no sacīkstēm izkrita jau pirmajā TOP 32 kārtā, savukārt Gitins TOP 16 bija spiests piekāpties īra Derena Maknamaras priekšā (Nissan S14).

Tikmēr norvēģis Moens savā ceļā līdz pusfinālam pārspēja debitantu Džeofu Stounbeks (Nissan S14), ar Mazda RX8 braucošo Kailu Mohanu un savu tautieti, Formula D zvaigzni Fredriku Aasbo (Scion tC). Pusfinālā Moens par pārsteigumu visiem uzvarēja arī pagājušās sezonas čempionu Maiklu Essu, tādējādi pirmo reizi iekļūstot finālā.

Maikls Essa. Foto: Formula D

Forsbergs savā ceļā uz finālu pārspēja 2011. gada čempionu Daižiro Jošiharu, kurš aizvadīja pirmās sacensības pie sava jaunā Subaru BRZ stūres, Patu Gudinu (Nissan S14), Derenu Maknamaru un Džastinu Pavlaku (Ford Mustang). Tā kā Formula D šosezon cīņa par trešo vietu izpaliek un to iegūst pilots, kurš augstāk kvalificējies, tad trešo vietu pirmajā posmā izcīnīja ar BMW M3 braucošais Essa.

Finālā starp Forsbergu un Moenu noritēja ļoti līdzvērtīga cīņa un divkārtējais Norvēģijas drifta čempions pierādīja, ka ne velti spēja iekļūt finālā. Tomēr pēc ilgākas apspriešanās tiesneši uzvaru piešķīra Forsbergam. Tomēr Moens spēja sadzīvot arī ar sudraba medaļu, jo šis pēc vairāku gadu piedalīšanās bija viņa pirmais Formula D pjedestāls.

Kriss Forsbergs. Foto: Formula D

Jāatzīmē, ka septīto vietu sezonas atklāšanā izcīnīja jau daudzus gadus ASV dzīvojošais lietuvietis Aurimas Bakčis, kurš aizvadītajā sezonā Lietuvas EEDC posma finālā pārspēja Kristapu Blušu. Savukārt Latvijas EEDC posmā pabijušais Raiens Turks iekļuva TOP 16 kārtā un izcīnīja 12. vietu.

Pirmā posma uzvarētājs Kriss Forsbergs pēc sacīkstēm atzina, ka „ir lieliskas sajūtas stāvēt uz pjedestāla augstākā pakāpiena, it īpaši šeit, pirmajā posmā. Mēs centīsimies saglabāt šo momentu un izcīnīt čempiona titulu".