profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Latvijas Automobiļu federācija sarīko pirmās FIA drifta tiesnešu apmācības

Go4speed 26.10.2021 - 19:56 Latvijas Automobiļu federācija sarīko pirmās FIA drifta tiesnešu apmācības
Foto: Andris Smilšarājs

Pirmo reizi tika rīkotas FIA drifta tiesnešu apmācības, kas norisinājās Latvijas galvaspilsētā Rīgā, un tajā piedalījās vairāk nekā 30 dalībnieku no Baltijas valstīm. Pasākums, kas daļēji finansēts no FIA sporta grantu programmas, norisinājās no 1. līdz 2. oktobrim, to organizēja Latvijas Automobiļu federācija sadarbībā ar Lietuvas Automobiļu sporta federāciju un Igaunijas Autosporta savienību.

''Latvijas Automobiļu federācijai bija liels pagodinājums rīkot pirmās drifta tiesnešu apmācības sadarbībā ar FIA un citu Baltijas valstu ASN,” saka Latvijas Automobiļu federācijas ģenerālsekretāre Linda Medne.

''Tas bija ilgi gaidīts pasākums, bet beidzot mums izdevās to noorganizēt, un izskatās, ka visi dalībnieki bija priecīgi būt šeit, ļoti vēlējās uzzināt vairāk par tiesāšanu driftā.”

Dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas piedalījās divu dienu pasākumā, kas sastāvēja no teorētiskās un praktiskās daļas, un pēdējais treniņu posms norisinājās trasē Baltijas drifta čempionāta pēdējā posma laikā, kas notika Rīgas Biķernieku trasē.


Foto: Kerijss

Pieredzējuši FIA tiesneši Deivids Kalas un Vernons Zvanevelds, kuri strādāja FIA starpkontinentālajā drifta kausā un FIA motosporta spēlēs, vadīja treniņus, daloties ar labāko praksi un paļaujoties uz savu milzīgo pieredzi šajā jomā.

''Mācības notika, lai atkal atjaunotu degsmi un aizraušanos ar driftu, lai piesaistītu jaunus cilvēkus šai disciplīnai un palīdzētu viņiem labāk izprast tiesneša darbu un uzzināt, kā par tādu kļūt,” stāsta Kalas, kurš ir arī tiesnešu pārstāvis FIA Drifta komisijā.

Teorētiskā daļa ietvēra prezentācijas un grupu darbnīcas ar reālās dzīves gadījumu izpēti un vingrinājumiem par tādām tēmām kā shēmu izkārtojumu izveide.

''Tas nebija par stingru vadlīniju sniegšanu, bet gan par to, lai palīdzētu dalībniekiem attīstīt viņu analītisko domāšanu, kā izveidot drifta izkārtojumu, kas atbilst viņu redzējumam, un kā to izskaidrot braucējiem,” saka Kalas.

''Esmu pārliecināts, ka no dalībnieku pulciņa parādīsies pietiekami daudz labu drifta tiesnešu,” viņš rezumē.


Foto: Andris Smilšarājs

Organizatori saņēma pozitīvas atsauksmes no dalībniekiem, lielākajai daļai izsakot vēlmi kļūt par drifta tiesnešiem.

Šī gada sākumā Rīgā norisinājās FIA IDC pirmais posms Eiropā. “Drifta kopiena Latvijā pieaug ar katru dienu. Vasarā bijām priecīgi uzņemt vienu no nozīmīgākajiem drifta pasākumiem pasaulē FIA IDC,” atzīst Medne.

''Šīs apmācības pierāda, ka drifts ir svarīga disciplīna mūsu ASN. Tas bija arī viens no lieliskajiem veidiem, kā piesaistīt vairāk cilvēku autosportam.”Izmantotie resursi:
www.fia.com
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png