profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Krievijas drifta čempionāta 4.posmā Bertāns startēs vienā komandā ar Džeimsu Dīnu

Go4speed 22.07.2021 - 21:17 Krievijas drifta čempionāta 4.posmā Bertāns startēs vienā komandā ar Džeimsu Dīnu
Publicitātes foto

Nikolass Bertāns devies uz Krievijas pilsētu Rjazaņas Atron sacensību trasi, lai piedalītos Krievijas drifta čempionāta (Russian Drift Series-RDS) ceturtajā posmā. Šajās sacensībās PRO klasē sacentīsies kopā 42 dalībnieki.

16 gadus jaunais Latvijas drifteris Nikolass Bertāns uz Krieviju dodas pirmo reizi, un dodas kā uzaicinātais braucējs pievienoties Aimol Racing komandai. RDS čempionātā ir ļoti svarīga komandu ieskaite, kur par komandu pjedestālu cīnās katrā posmā, līdzīgi kā par Top3 pjedestālu. Kopā šajās sacensībās dalību ir pieteikušas arī 11 komandas.

Latvietis jau šogad ir paspējis aizvadīt FIA IDC Pasaules drifta kausa posmu Biķerniekos, kur ieguva vicečempiona titulu, kā arī Livonijas drifta čempionāta posmu 333 sporta kompleksā un Baltijas drifta čempionāta posmu Igaunijā. Sezona iesākās šogad nedaudz vēlāk kā bija plānots, dēļ Covid apstākļiem, kuri iespaidoja sacensību kalendāru izmaiņas, bet Nikolasa gadījumā arī sporta automašīnas atgriešanos Latvijā, kura mazliet bija aizkavējusies ceļā no Omānas, kur tā pārziemoja, jo arī tur sezona diemžēl tika atcelta.


Publicitātes foto

Pievienojoties RDS posmā Aimol komandai, Bertāns pievienojas Daigo Saito vietā, kurš ir visiem zināmais viens no populārākajiem Pasaules drifteriem. Diemžēl saistībā ar Pasaulē neparedzamo Covid-19 epidemioloģisko pandēmiju, japānim uz kādu laiku ceļošana nav iespējama. Komandas sastāvā kopā ar Nikolasu būs jau esošie komandas biedri - Džeims Dīns, kuru Latvijā un pasaulē visi zina, kā vienu no labākajiem pasaules drifteriem, un Ķīnas braucējs Šarls NG, kurš arī ir aizvadījis sezonas Formula Drift čempionātā Amerikā. Saistībā ar pievienošanos komandai, Nikolasa Drift BMW “Dogfighter” ir ieguvis arī jaunu dizainu.

''Šis uzaicinājums noteikti nāca negaidīti, bet nu es gaidīju, un noteikti vēlējos šogad uzbraukt Krievijā. Teikšu godīgi, plāns šogad uz Krieviju aizbraukt bija, bet vēl pētījām uz kuru posmu, bet, ja nāk šāda iespēja, un braukt komandā ar šādiem braucējiem un zem šādas komandas kā “Aimol racing”, tas noteikti ir liels pagodinājums un iespēja kura ir jāizmanto. Piedāvājums nāca jūlija sākumā, laiks sagatavoties mums bija nu ne vairāk kā pusotra nedēļa, nerunājot jau par jauno auto dizainu, saskaņojumiem un pats galvenais - dokumentu sagatavošanai ceļošanai uz Krieviju, kuru vēl vairāk apgrūtina esošā situācija pasaulē. Bet mums izdevās, milzīgs paldies manai ģimenei, kura strādāja visi, un manai komandai un atbalstītajiem. Mēs esam jau ieradušies Krievijā.” pirms posma stāsta Nikolass Bertāns.


Publicitātes foto

''Trasi Krievijā esmu jau izpētījis, tā ir mūsdienīga trase ar vairākiem līkumiem, trasē ir ļoti skatāmi tandēmi, trase noteikti ir pazīstama ar savu slaveno betona sienu “Magnēts”. Tandēmu braucieni šajā trasē ir ļoti tuvi, kā teikt durvis - durvīs. Lielākā daļa braucēju perfekti jau pārzina šo trasi, šķiet tikai man šī būs pirmā reize šajā trasē. Nāksies pielāgoties, esam gatavi,” apņēmīgs ir Bertāns.

Bertāns pirmos treniņus aizvadīs jau piektdien, bet sestdienā 24.07 un 25.07. visiem būs iespēja sekot līdzi sportista startam Krievijā.

RDS 4.posma norises grafiks
Sestdiena, 24. jūlijs:
10:3-14:00 Kvalifikācijas braucieni
15:30-18:00 Tandēmu Braucienu TOP32
Svētdiena, 25. jūlijs:
13:15-15:00 Tandēmu braucieni TOP16
16:30-18:30 Tandēmu braucieni TOP8

Novēlam Latvijas braucējam Bertānam veiksmi pirmajās sacensībās Krievijā, un, protams, gaidām atgriešanos Latvijā, kur jau nākamajā nedēļas nogalē viņš stāsies uz starta Drift Masters Eiropas Drifta čempionāta 3.un 4. posmā, kuri norisināsies 30.07-01.08. Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, Rīgā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png