profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Normunds Lācis ar Eiropā ātrāko 'Mitsubishi Evo IX' uzstāda jaunu ātruma rekordu

Go4speed 16.09.2015 - 12:16 Normunds Lācis ar Eiropā ātrāko 'Mitsubishi Evo IX' uzstāda jaunu ātruma rekordu
Publicitātes foto 

Pagājušajā nedēļas nogalē, 13. septembrī, Ungārijā slavenajā Kiskunlačaza lidlaukā norisinājās Ungārijas dragreisa čempionāts un Eiropas ieskaite, kurā pārliecinoši startēja šīs sezonas Latvijas dragreisa čempions Unlimted klasē - Normunds Lācis, kurš ir arī ātrākā Eiropas "Mitsubishi Lancer Evo IX" īpašnieks. 

Pasākums pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu - kopumā gandrīz 200 dalībnieku auto un moto ieskaitē no dažādām Eiropas valstīm. Sacensībās piedalījās vadošie dalībnieki no Polijas, Vācijas, Čehijas, Ungārijas, Slovākijas, Rumānijas, Serbijas un Austrijas. 

Kiskunlačaza lidlaukā sagatavotā dragreisa taisne vienmēr bijusi slavena ar lielisko trases segumu, jo 400 m garumā tā klāta ar speciālo līmi, kas nodrošina  automašīnām labāku saķeri un daudzi dalībnieki arvien labo fiksētos ātruma rekordus. 


Normunda Lāča auto dodas uz starta Ungārijā. Publicitātes foto

Vadošais Latvijas dragreisa čempionāta dalībnieks Normunds Lācis, kas šogad čempionāta kopvērtējumā ieguvis godpilno 1. vietu, akceptēja organizatoru uzaicinājumu piedalīties sacensībās, jo autosportista mērķis bija viens - labot personīgo ātruma rekordu, kas bija 8,46 sekundes, un veiksmīgi nest Latvijas vārdu Eiropā. 

Kvalifikācijas braucienos Normunds uzrādīja stabilu sniegumu, tomēr kvalifikācijas laikā tika konstatēts riepas defekts, kas liedza turpināt braucienus. Pateicoties dalībnieku un organizatora atbalstam, īsā laikā tika sarūpētas citas riepas, lai Normunds varētu turpināt sacensības.  

Pusfinālā Normunds Lācis uzstādīja jaunu personīgo ātruma rekordu - 8,27 sekundes ar gala ātrumu 283,47km/h, kas ir tiešs apstiprinājums tam, ka komandai ir ātrākā "Mitsubishi Evo 9" Eiropā. Pēc šī jaunā ātruma rekorda no pasākuma komentētāju puses plūda uzslavas vārdi par Normunda lielisko sniegumu, uzsverot to, ka auto ir ļoti jaudīgs un ir lielas iespējas labākiem panākumiem nākotnē. 

''Bija gods  pirmo reizi uzņemt viesus no Latvijas, un jūtamies pagodināti ka ''Evo Racing Team'' komanda atsaucās uz uzaicinājumu un deva iespēju klātienē apskatīt savu Evo Eiropā. Esam pārliecināti, ka tas ir tikai sākums mūsu sadarbībai, jo gan skatītāju ,gan dalībnieku interese par šo automašīnu un dalībnieku bija neaprakstāma'' komentēja organizators Z. Kohari. 


Foto: carsandgirls.hu

Diemžēl braucienā par 2./3. vietu  N.Lāča auto piemeklēja tehniska kļūme - lieliskās saķeres ar trases segumu un lielās automašīnas jaudas kombinācija radīja spiedienu un tika bojātas kolektora trubas, līdz ar to tika zaudēta automašīnas jauda un Normunds bija spiests piekāpties dalībniekam no Polijas Marcin Blauth, iegūstot 3. vietu. 

Dalībnieks no Polijas Gregorz Staszewski, kas šogad viesojās Latvijas Dragreisa čempionātā Ventspilī, uzstādīja jaunu ātruma rekorda latiņu - 7,84 sekundes, tādējādi izvirzoties vadībā un iegūstot godpilno 1.vietu.   

''Jūtos pagodināts piedalīties šajās sacensībās, un gandarījuma sajūta ir neaprakstāma. Ar cieņu un godu esam pārstāvējuši Latviju augsta līmeņa sacensībās. Braucām ar mērķi labot savu personīgo rekordu, bet par negaidītu, tomēr  ļoti patīkamu pārsteigumu papildus jaunam personīgam rekordam, iekļuvām ātrāko dalībnieku trijniekā. Konkurence bija sīva, jo uz starta stājās jaudīgākās automašīnas Eiropā. Mēs noteikti  nākošo gadu  atgriezīsimies šajās sacensībās, lai labotu esošos rezultātus,'' pēc sacīkstēm komentēja Normunds Lācis.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png