profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Tukumā traģiski noslēdzas autosprinta sacensības (Papildināts)

Go4speed 14.06.2020 - 15:40 Tukumā traģiski noslēdzas autosprinta sacensības (Papildināts)
Foto: ntz.lv

Kā ziņo Neatkarīgās Tukuma ziņas, tad svētdien Tukumā, autotrasē ''Tukums'', norisinājās treniņi, kuri bija saskaņoti Latvijas automobiļu federācijā (LAF). Kā vēsta tukumatrase.lv mājas lapa, tad treniņiem pieteicās ap 40 dalībniekiem. Treniņiem vajadzēja sākties 10:30, bet, kā ziņo portāls ntz.lv, diemžēl tie traģiska nelaimes gadījuma dēļ beidzās priekšlaicīgi.

Kā vēsta aculiecinieku sniegtā informācija, tad kādam vīrietim, dalībniekam no Kuldīgas, palicis slikti pie auto (Mazda) stūres. Rezultātā viņš zaudēja kontroli par automašīnas vadību un tā apgāzās. Diemžēl pēc aculiecinieku stāstītā trasē nebija mediķu brigādes, tāpēc pagāja 15 minūtes, kamēr trasē ieradās neatliekamā medicīniskā palīdzība. Kad ieradās mediķi, tika konstatēts, ka vīrietis jau ir miris. Kā liecina neoficiāla informācija, tad vīrietim jau pirms tam esot bijušas veselības problēmas.

Kā portālam Go4speed paskaidroja LAF, tad, lai arī organizatori savā mājas lapā tukumatrase.lv raksta, ka šīs bija sacensības, LAF pavēstīja, ka sākotnēji šie bija saskaņoti kā treniņi. Pēc šī brīža LAF Standarta Automobiļu komisijas noteikumiem šādos treniņos klāt var arī nebūt mediķu brigādes.

Portāls ntz.lv sazinājās ar autotrases apsaimniekotāju Aināru Eikertu un viņš skaidroja, ka šis pasākums Latvijas Autosporta federācijā nebija reģistrēts kā sacensības, bet gan kā treniņi: “Jā, sākotnēji bijām plānojuši, ka tas būs kausa izcīņas posms, bet pēc tā izsludināšanas sākumā nebija nekādas atsaucības, faktiski bija pieteikušies tikai 10 dalībnieku, tad sazinājos ar LAF un sarunājām, ka būs mums tikai treniņi.”

Jāpiebilst, ka treniņi atšķirībā no sacensībām nav jāsaskaņo ar pašvaldību un arī jautājumā par medicīnas darbinieku klātbūtni likums ir mazāk prasīgs. Jāpiebilst, ka arī treniņa dalībniekiem ir jāievēro īpašas prasības: automašīnām, kas sacensībās piedalās, jābūt licencētām LAF, dalībniekiem jābūt arī apdrošinātiem nelaimes gadījumiem. Jāpiebilst, ka pasākumā gala rezultātā interese bija augusi un gala rezultātā pasākumā piedalījās vairāk kā 37 dalībnieki.
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png