Latvijā braukušie sportisti dominē Velsas WRC rallijā

Mārtiņš Jankovskis 19.11.2013 - 18:32 Latvijā braukušie sportisti dominē Velsas WRC rallijā
Jari Ketomā. Foto: ewrc.cz

Velsas WRC rallija ietvaros tika aizvadīts sezonas noslēdzošais posms WRC2 klasē, kurā uz starta izgāja vairāki braucēji, kuri ir braukuši kādā no Latvijas rallijiem, vai arī aizvadījuši testus Latvijā. Tāpat jāpiezīmē, ka ceturtajā un piektajā vietā absolūtajā kopvērtējumā finišēja Mads Ostbergs un Andreas Mikelsens, kuri arī abi ir startējuši Latvijā.

Uzvaru rallijā svinēja mājinieks Elfins Evans, kurš finišā par minūti un trīs sekundēm apsteidza Latvijā bieži redzēto Jari Ketomā. ''Biju izsalcis pēc uzvaras. Biju cerējis, ka to izcīnīšu ātrāk, taču Roberts Kubica šosezon bija ļoti ātrs uz asfalta. Mērķis bija savās mājās uzvarēt, tāpēc ir īpašas sajūtas pēc šī panākuma,'' saka 24 gadus vecais britu sportists.

Elfins Evans. Foto: ewrc.cz

Ja Evans Latvijā nav startējis (ir tikai startējis kopā ar Ralfu Sirmaci un Mārci Ķenavu ''Fiesta Sporting Trophy'' sacensībās Anglijā, kurās arī uzvarēja), tad nākamajiem četriem ātrākajiem braucējiem ir bijusi saistība ar Latvijas rallijiem un to ceļiem. Otro vietu izcīnīja Jari Ketomā, kurš Latvijā ir braucis vairākos rallijos. Bet trešais palika Marks Higins, kurš 2010. gada Kurzemes rallijā, braucot ar Skandi Auto rallija komandas sagatavoto Mitsubishi Lancer Evo X, izcīnīja desmito vietu, uzvarētājam Georgam Grosam zaudējot divas minūtes un 44 sekundes.

Marks Higins. Foto: ewrc.cz

''Izbaudīju šo ralliju, tā atmosfēru un ātrumposmus. Gribētu šeit atgriezties arī nākamgad. Man vēl rallijā atlikuši 10 - 15 gadi, tāpēc noteikti varu būt vēl ātrāks,'' pēc finiša teica 42 gadus vecais Marks Higins, kurš ir trīskārtējais Anglijas rallija čempions.

Ceturtajā vietā palika norvēģis Eivinds Brinildsens, kurš šogad kopā ar Jari Ketomā pirms Somijas WRC rallija aizvadīja testus Latvijā. Piektajā vietā finišēja 22 gadus vecais Toms Keivs, kurš savu rallija karjeru, būdams tikai 15 gadus vecs, sāka Latvijā. Jāatzīmē, ka pirmajā dienā sportistu vajāja tehniskas problēmas, par ko arī tika papildus saņemts sods, taču atlikušajās dienās Keivs uzrādīja ļoti labus laikus (Piemēram, atsevišķi rallija otrajā dienā (137 km) viņš bija ātrākais WRC2 klases braucējs).

Toms Keivs. Foto: ewrc.cz

''Vienreizējas brīvdienas. Protams, žēl, ka rallija sākumā sodos ne savas vainas dēļ zaudēju daudz laika, bet dažreiz tā notiek. Pēc tam vairs neizjutu spiedienu, tāpēc varēju braukt atraisīti,'' nobeidz Keivs, kurš savas neilgās karjeras laikā Latvijā piedalījies septiņos rallijos.