Ko Švedas neizdarīja mājās, to viņš izdarīja Baltkrievijā (VIDEO)

Go4speed 30.10.2013 - 21:46 Ko Švedas neizdarīja mājās, to viņš izdarīja Baltkrievijā (VIDEO)
Rallija uzvarētājs un Baltkrievijas čempions Vitautas Švedas. Foto: drive2.ru

26.oktobrī noslēdzās Baltkrievijas rallija čempionāts. Pavisam kopā Baltkrievijas rallija čempionātā sportistiem bija jāaizvada pieci posmi, no kuriem divi notika Lietuvā, bet viens - Ukrainā.

Pēdējā posmā, kurā bija jānoskaidro Baltkrievijas rallija čempions, uz starta stājās 18 ekipāžas, starp kurām bija vairākas lietuviešu ekipāžas. Viņu starpā arī Latvijā zināmais Vitautas Švedas, kurš šogad Lietuvas rallija čempionātā N4 klasē izcīnīja otro vietu, piekāpjoties Dominikam Butvilam.

Anatolijs Šimakovskijs. Foto: drive2.ru

Pavisam kopā dalībniekiem bija jāveic astoņi posmi, kas kopā sastādīja 68 kilometrus. Pirmos divus ātrumposmus uzvarēja mājinieks Anatolijs Šimakovskijs, taču turpinājumā šis braucējs pārsita riteni, kā rezultātā tika zaudētas vērtīgas sekundes. Ātrs bija vēl viens lietuvietis Vaidas Žala, taču bremžu un turbīnas defekta dēļ sportists nespēja cīnīties par vadošajām vietām.

Vaidas Žala. Foto: drive2.ru

Lai arī kā turpinājuma Šimakovskijs centās noķert Švedu, tas viņam neizdevās, un pirmo vietu izcīnīja Švedas, kurš tādējādi kļuva par Baltkrievijas rallija čempionu. 18 sekundes viņam zaudēja Šimakovskijs, kuram kopvērtējumā otrā vieta. Minūti un 27 sekundes Švedam zaudēja baltkrievs Sergejs Vjazovičs. Jāatzīmē, ka Švedas par čempionu kļuva piedaloties tikai trīs no pieciem rallijiem.