profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Mārtiņš Sesks/Krišjānis Caune startēs pasaules rallija čempionātā

Go4speed 19.12.2018 - 22:28 Mārtiņš Sesks/Krišjānis Caune startēs pasaules rallija čempionātā
Mārtiņš Sesks. Publicitātes foto

LMT Autosporta Akadēmijas rallija pilots Mārtiņš Sesks 2019.gada sezonā turpinās autosportista karjeras attīstību un startēs pasaules čempionātā, Junior WRC klasē. Stūrmanis būs labi zināmais autosportists - Krišjānis Caune, kurš uzvarējis vairākās prestižās pasaules sacensībās.

Junior WRC klases sportisti, no kuriem vismaz pieci šajā ieskaitē brauca šogad, uz starta izies ar jaunajām ''Ford Fiesta R2'' mašīnām. Uzvarētājs balvā iegūs jauno 2019.gada homoliģēto ''Ford Fiesta R5'', ar kuru 2020.gadā varēs startēt WRC2 čempionātā, saņemot ar solīdu atbalstu no M-Sport (200 Pirelli riepas, apmaksātu sezonas dalības maksu un apmaksātu dalības maksu sešos posmos).


Jaunais Fiesta R2

Mārtiņš Sesks, LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāžas pilots: ''Jau esam sākuši strādāt kopā jauno stūrmani un pirmās sacensības kopā aizvadīsim janvārī, piedaloties “Rally Alūksne”. Tie pagaidām ir tuvākie zināmie nākotnes plāni. Runājot par 2019.gada sezonu, man viens no interesantākajiem šķiet Somijas WRC posms, ko dēvē arī par 1000 ezeru ralliju. Šajā leģendārajā rallijā vienā 20 km ātrumposmā ir pat 78 tramplīni! Nākamo sezonu gribas uzsākt kā jaunu posmu, jo šis gads bijis notikumiem bagāts. Liela pieredze iegūta Opel Motorsport rūpnīcas komandā, ir izbaudītas uzvaras, zinu arī to, ko nozīmē zaudēt. Ejot tālāk, gribu paņemt līdzi tikai to labāko no paša pieredzes.''

Ekipāža M.Sesks/K.Caune piedalīsies piecos Junior WRC posmos. Uzvara Eiropas rallija čempionātā nodrošina apmaksātu dalību ar R5 auto divos posmos, un izvēle izdarīta par labu ERC Kanāriju salās (2.-4.maijs) un ERC Itālijā (19.-21.jūlijs). Abos šajos posmos ekipāža brauks ar ''Škoda Fabia R5'' klases auto.


Jaunais Fiesta R2

''Ceru ar savu pieredzi un neatlaidību palīdzēt Mārtiņam virzīties augstāk. Zinu, cik mērķtiecīgs viņš ir, un tas mums sakrīt. Līdzīgs ir arī mūsu izaugsmes stāsts, jo mans tēvs Ivars Caune, tāpat kā Mārtiņa tēvs, ir autosportists, iespējams, tādēļ mana mīlestība pret autosportu ir tik liela. Arī ar rūpnīcas pilotiem esmu iepriekš jau strādājis. Kopā ar leģendāro vairāku pasaules komandu pilotu Toni Gardemeister no Somijas piedalījāmies gan pasaules čempionāta posmā, gan Baltijas līmeņa sacensībās. Tāpat ceru, ka noderēs mana pieredze no divām lieliskām sacensībām: “Parīze-Dakāra” un “Monte-Carlo Historique”. Domāju, ka ar Mārtiņu mums būs izaicinoša, bet aizraujoša sezona,” stāsta Krišjānis Caune, LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāžas stūrmanis.

*M.Seska/K. Caunes 2019.gada sacensību kalendārs:
1. flag LČ “Rally Alūksne” – 18.-19.janvāris
2. flag WRC Zviedrija – 14.-17.februāris
3. flag WRC Francija (Korsika) – 28.-31.marts
4. flag ERC Kanāriju salas – 2.-4.maijs
5. flag WRC Itālija – 13.-16.jūnijs
6. flag ERC Itālija – 19.-21.jūlijs
7. flag WRC Somija – 1.-4.augusts
8. flag WRC Lielbritānija – 3.-6.oktobris
*Kalendārā iespējamas izmaiņasInformāciju sagatavoja:
Anda Treija
LMT Autosporta akadēmija

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png