Ots Tanaks Vācijas rallijā izcīna otro uzvaru WRC karjerā

Go4speed 20.08.2017 - 14:23 Ots Tanaks Vācijas rallijā izcīna otro uzvaru WRC karjerā

Ja pēc Vācijas WRC rallija pirmās dienas Ots Tanaks Andreasu Mikelsenu apsteidza par 5,7 sekundēm, tad otrajā dienā Tanaks spēja pārsvaru pār norvēģu pilotu palielināt līdz 21 sekundei, kamēr Sebastjans Ožjē atpalika 29,6 sekundes.

Rallija noslēdzošajā dienā sportistiem bija jāveic četri dopi (51,94 km). Pēc noslēdzošās dienas pirmā posma Mikelsens Tanakam trīs sekunde atspēlēja. ''Tīrs ātrumposms. Gribu turpināt izdarīt spiedienu uz Tanaku. Esam redzējuši daudzas kļūdas, tāpēc turpināsim izdarīt uz viņu spiedienu,” tā Mikelsens.

Arī nākamajos divos posmos Mikelsens bija ātrāks par Tanaku, taču pirms izšķirošā posma joprojām pārliecinošā vadībā turējās Tanaks, kamēr Mikelsens zaudēja 17 sekundes. Noslēdzošajā posmā Tanaks vairs lieki neriskēja, tādējādi izcīnot savu otro uzvaru WRC karjerā un pirmo uz asfalta. Otrais palika Mikelsens, bet trešais – Ožjē, kurš čempionāta kopvērtējumā tagad ir atrāvies no Tjerī Noivila.

Pontus Tīdemans. Foto: Skoda Motorsport

Jāatzīmē, ka šajā rallijā uzvaras ātrumposmos izcīnīja desmit dažādi braucēji.

WRC2 klasē uzvaru izcīnīja franču braucējs Eriks Kamillī, kamēr pieredzējušais Jans Kopeckis, būdams līderis, 15.posmā pārsita riteni un zaudēja daudz laika. Finišā Kopeckis otrais, bet par WRC2 čempionu jau šajā posmā kļuva zviedrs Pontus Tīdemans.