Go4speed 27.01.2019 - 22:12 Pasakainos ziemas apstākļos Lapzemes rallijā ar 'Volkswagen Polo R5' uzvar Lindholms

Ar Lapzemes ralliju, kurā valdīja pasakaini ziemas laikapstākļi, startējusi jaunā Somijas rallija čempionāta sezona. Aizvadītajā rallijā uz starta izgāja vairāk nekā 100 ekipāžas, kurām divās dienās bija jāveic desmit ātrumposmi (243 km). Jāpiebilst, ka noslēdzošā posma garums bija gandrīz 50 kilometri.

Uzvarot četros no pieciem ātrumposmiem, līderis pēc pirmās dienas bija 2018.gada Somijas rallija čempionāta vicečempions Emils Lindholms (''Volkswagen Polo GTI R5''), kuram 33 sekundes zaudēja 2017.gada Somijas čempions Tēmu Asunmā. Piektais bija F1 pilots Valteri Botass, kurš kaujā devās ar ''Ford Fiesta WRC'' automašīnu. Tikmēr sesto vietu ieņēma pieredzējušais Jari Ketomā, kurš nesen iegādājās Vāģi Racing komandas ''Ford Fiesta R5'' automašīnu.

Diemžēl tehnisku iemeslu dēļ pirmo ātrumposmu nespēja finišēt Pasaules RX dalībnieks Niklass Gronholms.

Arī otrajā dienā turpināja dominēt Lindholms, kurš izcīnīja pārliecinošu uzvaru. 49 sekundes viņam zaudēja Asunmā. Piektais finišēja Botass, kurš astotajā ātrumposmā uzrādīja ātrāko laiku. 30.vietu izcīnīja Martinas Samsonas (''Subaru Impreza WRX STi 4 D''), kuram neveiksmīgs bija ceturtais ātrumposms, kur tika zaudētas 15 minūtes. 60.vietu izcīnīja itāļu pilots Enriko Oldrati, kurš uz starta izgāja ar latviešu komandas Baltic Motorsport Promotion ''Ford Fiesta R2T'' automašīnu.

Jāpiebilst, ka uzvarētāja vidējais ātrums bija 123 km/h.

Diemžēl finišu nesasniedza Ketomā, kurš izstājās tehnisku iemeslu dēļ. Jāatzīmē, ka otrajā dienā sacensības atgriezās Niklass Gronholms, kurš tikai sestdienas posmos uzrādīja astoto ātrāko laiku, no līdera atpaliekot trīsarpus minūtes.