Noskaidroti šīs sezonas rallija čempioni

Go4speed 18.10.2018 - 11:47 Noskaidroti šīs sezonas rallija čempioni
Gorbana ekipāža. Foto: eurolamp-wrt.com

Ar Rally Liepāja beidzās 2018.gada Latvijas rallija čempionāta sezona, kurā pavisam kopā notika septiņi posmi.

LRČ ABS
Par absolūto čempionu tika kronēts ukrainis Valērijs Gorbans/Sergejs Larens. Lai arī sportists izlaida Louna-Eesti ralliju un Rally Liepāja 1.posmu, sportists sakrāja 80,5 punktus, ar ko pietika pirmajai vietai. Otro vietu izcīnīja igaunis Ranno Bundsens/Roberts Loštenikovs (71), bet trešo vietu izrāva Nikolajs Grjazins/Jaroslavs Fedorovs (62), kurš, pateicoties divām uzvarām Rally Liepāja, apsteidza Emīlu Blūmu/Didzi Eglīti (50). Pavisam kopā vismaz vienu punktu izcīnīja 25 ekipāžas, bet pavisam kopā par punktiem cīnījās 67 dažādas ekipāžas.

LRČ1
Neskatoties uz avāriju Rally Liepāja noslēdzošajā ātrumposmā, par čempionu tika kronēts Bundsens (102). Otrā vieta Edijam Bergmanim/Edgaram Grīnam (87), bet trešie – Ronalds Baldiņš/Ingars Sakne (45,5).

LRČ2
Finišējot visos sezonas posmos, par čempionu pārliecinoši kļuva Blūms (106). Otro vietu nosargāja Alans Popovs/Aleksejs Krilovs, bet trešo vietu izrāva Vitautas Švedas/Žilvinas Sakalauskas (50,5). Tikai pusotru punktu viņiem zaudēja Aleksandrs Mihailovs/Normunds Kokins (49). Jāatzīmē, ka šajā klasē punktus šogad izcīnīja 18 ekipāžas.

LRČ3
Pirms noslēdzošajiem diviem posmiem uz čempiontitulu pretendēja divas ekipāžas. Uzvarot abos noslēdzošajos posmos, par čempioniem kļuva Mārtiņš Sesks/Renārs Francis (94), kuri apsteidza Oliveru Solbergu/Veroniku Enganu (64), kuri pēdējā posmā izstājās dzinēja defekta dēļ. Tikai 0,5 punktus viņiem zaudēja komandas biedri Adams Vestlunds/Joakims Sjöbergs (63,5).

LRČ4
Par čempioniem šogad kļuva Krišjānis Zintis Putniņš/Mārtiņš Puriņš (65). Otrie Ingus Pantelis/Uldis Kalvis (44), bet trešie - Lauris Ozerovs/Gatis Jansons (23).

LRČ5
Šajā klasē par čempioniem kļuva Jānis Vorobjovs/Ivo Pūķis (46), kuriem neveiksmīgi beidzās Rally Liepāja. Otrie palika Madis Vanaselja/Jarmo Livak (39), bet trešie - Viktors Leontevs/Igors Leontevs (35). Ja ekipāža būtu finišējusi Rally Liepāja 2.posmā, tad Vorobjovs Racing komandai sezonas kopvērtējumā šajā klasē būtu 1. un 2.vieta.

LRČ6
Pirmo vietu sezonas kopvērtējumā izcīnīja Karels Tolps/Karls Arturs Viitra (82), kuri sezonas pēdējos divos posmos nestartēja. Otrie Riko Rodi/Ilmars Puks (64,5), bet trešie - Agris Upītis/Andris Spilva (48), kuri noslēdzošajā posmā piedzīvoja avāriju.

Historic ABS
Šogad par čempioniem kļuva Māris Egle/Aldis Egle, bet otrie palika brāļi Ivars un Andris Velmes, kuri izlaida sezonas pēdējo posmu.

Par LRČ Junioru kļuva Mārtiņš Sesks, bet par labāko LRČ Komandu šogad kļuva Vides Tehnika.