Go4speed 15.10.2018 - 12:27 Sāremā rallijā ar jauno 'Ford Fiesta WRC' uzvar Gross, Balodis izcīna 3.vietu klasē
Edgars Balodis/Lāsma Tole. Foto: Martin Vesberg Photography

Aizvadītajās brīvdienās norosinājās noslēdzošais Igaunijas rallija čempionāta posms – Sāremā rallijs, kurā uz starta izgāja arī vairākas latviešu ekipāžas. Pavisam kopā uz starta stājās vairāk nekā 120 ekipāžas.

Pēc pirmās dienas trīs posmiem līderis bija Georgs Gross, kurš šajā posmā debitēja pie jaunā ''Ford Fiesta WRC'' stūres. Nepilnas 13 sekundes Grosam zaudēja Kens Torns, kuram šis bija pirmais rallijs ar ''Ford Fiesta R5'' (Ar šo ''Tommi Mäkinen Racing'' komandas auto iepriekš brauca japānis Hiroki Arais). Trešais tobrīd bija Egons Kaurs, kurš atpalika 24 sekundes.

25. un 26.vietu ieņēma Edgars Balodis/Lāsma Tole un Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons.

Pēc otrās dienas rīta sekcijas Gross palielināja pārsvaru pār otrajā vietā esošo Gorbanu līdz 32 sekundēm, bet 32,8 sekundes atpalika Torns. Sīva cīņa turpinājās starp Balodi un Lielkāji, kurus tobrīd pēc sešiem posmiem šķīra astoņas sekundes.

Pirms noslēdzošajiem diviem ātrumposmiem Grosa pārsvars pār Gorbanu bija 50 sekundes, bet 18.vietā esošais Balodis par trīs sekundēm bija priekšā Lielkājim.

Uzvaru beigās izcīnīja Gross, kamēr otrajā vietā esošais Gorbans noslēdzošajā posmā zaudēja 38 sekundes, kas kopvērtējumā viņu no otrās vietas atsvieda uz ceturto. Tikmēr otro vietu izcīnīja Kaurs, bet trešais palika Torns.

Aizraujošā cīņā 15.vietu absolūti un trešo EMV4 klasē izcīnīja Balodis, kuram par četrām sekundēm izdevās apsteigt Lielkāji. Jāatzīmē, ka Lielkāja ekipāža šajā rallijā pamanījās nopelnīt 20 sekunžu sodu. 44.vietu absolūti un ceturto EMV9 klasē izcīnīja Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš, bet 62.vietu absolūti un ceturto EMV5 klasē izcīnīja Aleksandrs Jakovļevs/Valerijs Maslovs. Arvis Vecvagars/Gints Gaiķis un Ivars Liepiņš/Jānis Sokolovs bija spiesti izstāties.