Go4speed 06.10.2017 - 18:11 'Rally Liepāja' kvalifikācijā ātrākais Rovanpera, Sesks ātrākais starp junioriem
Kalle Rovanpera. Foto: Rally Liepāja / MVFoto

Ar kvalifikācijas braucieniem Dunalkā šodien atklāts FIA Eiropas rallija čempionāta noslēdzošais posms ''Rally Liepāja'', kurā izšķirsies šīs sezonas Eiropas čempiona tituls, kā arī noslēgsies Latvijas rallija čempionāta sezona. Par kvalifikācijas uzvarētāju šodien kļuva Kalle Rovanpera (''Ford Fiesta R5''), kurš šonedēļ piedzīvo savu debiju oficiālā starptautiskā čempionātā. Otrais palika Nikolajs Grjazins (''Škoda Fabia R5''), kurš Latvijas rallija čempionam Rovanperam zaudēja 1,2 sekundes. Vadošo trio noslēdza Aleksejs Lukjaņuks (''Ford Fiesta R5'').

Desmitniekā iekļuva vēl viens latvietis Jānis Berķis (''Ford Fiesta R5''), kurš, zaudējot nepilnas sešas sekundes, ierindojās astotajā vietā.

Kvalifikācija tika uzsākta sausos apstākļos, tomēr laikapstākļi nenoturējās un vairākiem braucējiem nācās kvalifikācijas ātrumposmu veikt lietū. Apņēmības pilni cīnīties par vērtīgiem punktiem ir Jānis Vorobjovs (Mitsubishi Lancer Evolution X), kuriem 11. vieta). Reinis Nitišs (''Mitsubishi Lancer Evolution IX'') ierindojās 13. vietā, bet Mārtiņš Sesks (''Peugeot 208 R2'') palika 15. vietā absolūti un pirmajā starp priekšpiedzīnas braucējiem.

Piektdien pie koncertzāles Lielais Dzintars risinās Ātruma Festivāla Kurzeme un Rally Liepāja atklāšana un Rally Liepāja starta pozīciju izvēle un ceremoniālais starts. Sacensības turpināsies sestdien, kad tiks veikti pirmie 7 no 13 ātrumposmiem. Paralēli notikumiem FIA Eiropas rallija čempionātā, tiks aizvadīts Latvijas rallija čempionāta sezonas sestais posms, UPB ENERGY Kauss ūdensmotorsportā ātrumlaivām, kā arī LADA RX Kurzeme.

Sestdien tiks noskaidroti arī trīs īpaši apbalvojumi – Optibet specbalvu saņems ekipāža, kas Rally Liepāja divu ātrumposmu SS 1 / SS 4 Optibet kopsummā uzrādīs ātrāko rezultātu, LDz Cargo specbalvu pasniegs ekipāžai, kas SS 2 / SS 5 LDz Cargo kopsummā uzrādīs ātrāko rezultātu, bet SS 6 / SS 7 Liepāja City Stage labākā kopējā rezultāta īpašnieks saņems Liepājas pilsētas specbalvu.