profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Neško pēc smagās avārijas rallijsprintā pāriet uz krosu

Go4speed 04.04.2018 - 14:47 Neško pēc smagās avārijas rallijsprintā pāriet uz krosu
Neško jaunais bagijs. Foto: No sportista privātā arhīva

Aktīvi vasaras sezonai gatavojas autokrosa un folkreisa sportisti, kuriem darba netrūkst. Portāls autocross.lv mēģināja apkopot pēdējos jaunumus no sportistu nometnēm.

Pašlaik grūti prognozējami dalībnieku sastāvi klasēs, taču jābūt gataviem, ka sportistu skaits var arī kristies, ko veicinās drošības elementu izmaksas un arī sportistu sastāva iespējamā izšķīšana starp Latvijas autokrosa un rallijkrosa čempionātiem. Ja tiks piedzīvots dalībnieku skaita kritums, dažām klasēm tas var būt izšķiroši kvoruma sapulcēšanas ziņā.

Darbu pie VAZ 2108 auto ziemā sāka Jānis Nagla. Rīdzinieks nav bijis uz starta krosā kopš 2008. gada, taču beidzot ir nobriedis atgriezties cīņā. Viņš iegādājās mašīnu, ar kuru ziemā Vecpils-1 posmā Krosa komisijas kausā cīnījās Arnis Odiņš. Vēl viens Naglas līdzgaitnieks Mareks Tauriņš šogad plāno vismaz daļēju programmu čempionātā.

1600 klasei gatavojas arī Raivis Grigorovičs, kura nometnē tapis ''Ford Puma'' auto. Raivis pēdējos gados aizvadījis neregulāras cīņas gan krosa čempionātā, gan kausā, gan folkreisā. Nostabilizēšanās vienā klasē var sarūpēt iespēju cīnīties pat par čempionāta medaļām. Noprotams, ka 1600 klasē šogad turpinās spēkoties arī Kaspars Silenieks, Rihards Dainis, Andis Ūtēns un vēl pa kādam, tajā skaitā vismaz fragmentāri starti Andim Kļavam. Tikmēr runā, ka rallijkrosa virzienā soļos Jānis Lideris.


Foto: Ilze Krieviņa

Pie 1600 klases potenciālajiem dalībniekiem pieskaitāms arī Sandis Džeriņš, kurš šoziem trasē veda Nissan Sunny automašīnu, un pēc ziemas ir viens no LAF Krosa komisijas kausa izcīņas līderiem. Tāpat 1600 klasē debijai čempionātā gatavojas Māris Kaktiņš, kurš ilgstoši gatavo VW Polo automašīnu.

Arī 2000 Super pozitīva šūpošanās. Ziemā savas kārtis jau atklāja Ģirts Kuzmanis un Juris Zembergs. Juris debitēja ar jaunu VW Golf III virsbūvi, bet Ģirta rīcībā nonāca savulaik čempionātā startējušā Kārļa Krieviņa automašīna. Kuzmanis ar šo auto startēs 1600 klasē. Atgriezties gatavojas arī Raimonds Lastmanis, kurš sagatavojis Opel Astra auto – līdzīgu kā čempionam Ritvaram Kārkliņam. Svaiga ''Ford Fiesta'' garāžā esot arī Ritvaram Zobenam, taču šobrīd nav skaidrs, kurš jauno produktu dzīs uz starta laukumu.

Nesen sociālajos tīklos savus plānus prezentēja arī Mareks Dainis – viņš startēs krosa 2000 Super klasē, aizvadot visus čempionāta posmus, izņemot pirmo sacīksti Brenguļos. Mašīna tā pati, ar kuru Mareks spēkojās pērnā gada pēdējā posmā Smiltenē.

Labi papildinājumi varētu tuvoties no folkreisa/Krosa komisijas kausa. Dainis Krūmiņš ziemā nodemonstrēja, ka var būt nopietns konkurents katram, kas nāk pretī. Krosam tuvojas vēl viens folkreisa meistars – Viestura Plētiena VW Golf III jau gandrīz gatavs, šobrīd lielākais uzdevums ir ātrumkārba, kuru jāpaspēj sarūpēt līdz pirmajai vasaras Krosa komisijas kausa sacīkstei Smiltenē.

Līdzīga situācija arī ar Andreju Freimani – uzbūvēts ļoti spēcīgs VW Golf II auto, kurš ziemā tika izmēģināts Krosa komisijas kausā. Lai gan nojaušams, ka šis seriāls būs prioritāte arī vasarā, tehnikas līmenis ļautu droši konkurēt arī čempionātā.

Arī Open 2500 klasē jaunumi. Armands Plūme, kurš līdz šim vairāk zināms kā Open 4500 stiprinieks, gatavojot 2500 klases Audi A3 automašīnu. Tikmēr mašīna gatava folkreisa audzēknim Ģirtam Ķilpem, kurš arī vairāk koncentrēšoties uz LAF Krosa komisijas kausu. Cītīgi gatavojoties arī Lauris Unāms, kurš būs spēlētājs cīņā par čempiontitulu.


Foto: autocross.lv

Šobrīd liela intriga ir par Jāņa Kozlovska startu čempionātā. Viņš pats izteicies, ka šogad čempionātā nestartēs, lai varētu koncentrēties uz juniora cīņu Mini bagijos, pašam startējot Krosa komisijas kausā. Arvien gatavāks cīņai Open 2500 klasē kļūst Armands Pārupe. Pērn divos smagos rallijkrosa posmos pārbaudītais pilnpiedziņas Volvo S60 tiek vēl uzlabots. Pārbaude plānota Smiltenes Krosa komisijas kausa posmā, lai uz pirmo sacīksti Brenguļos varētu doties kaujas gatavībā.

Viens no intriģējošākajiem projektiem top Vidzemes pusē, kur rallija un rallijsprinta braucējam Aigaram Bajāram top Open 2500 klases Subaru. Komplektā ar Intu Jeršovu, Lauri Unāmu un pārējiem klase kļūst arvien aizraujošāka.

Interesanti, ka krosa virzienā skatās arī Pārupes ekipāžas biedrs no rallija laikiem Arnis Alksnis. Abi bija, attiecīgi, stūrmanis un pilots rallijsprintā un rallijā, līdz Armands noslēdza savu darbību rallijā, pārejot uz krosu. Alksnis iegādājies spēcīgu VW Golf II automašīnu, ar kuru plānots starts Latvijas rallijkrosa čempionāta Touring car klasē.

B600 klasē gaidāms spēcīgs debitants – no rallijsprinta uz krosu plāno pārnākt Mikus Neško, kurš iegādājies Gata Geistera bagiju. Neško rallijsprintā ienāca strauji un demonstrēja labu ātrumu, taču šoziem punktu pielika visai smaga avārija vienā no posmiem, pēc kā automašīna bija derīga vienīgi metāllūžņiem.

utocross.lv uzsver, ka šī ir tikai daļa jaunumu par braucēju plāniem gaidāmajā sezonā, jo vēl nav pieminēts lērums sportistu, kuri pirms sezonas neplāno kardinālas tehnikas vai klašu maiņas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png