profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Baldiņš: Eiropai jāsaprot, ka šādas trases, kādas ir 'Nitro RX', tā ir nākotne (VIDEO)

Go4speed 01.12.2021 - 08:59 Baldiņš: Eiropai jāsaprot, ka šādas trases, kādas ir 'Nitro RX', tā ir nākotne (VIDEO)
Foto: Nitro Rallycross

Go4Speed.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā jaunāko raidījuma Ātruma Cilts sēriju. Šoreiz Pauls Timrots uz sarunu aicinājis rallijkrosa braucēju Ronaldu Baldiņu, kurš nesen ASV "Nitro Rallycross" ("Nitro RX") seriāla ceturtā posma finišā izcīnīja septīto vietu starp pasaules dūžiem.

Ronalds trakajā "Nitro RX" sacīkstē startēja "Olsbergs MSE" komandas sastāvā ar "Honda" superkāru. Pie tā stūres viņš ticis pateicoties gribasspēkam un pamanāmam startam "Nordic X" bagiju sacensībās.

ASV pieeja gan trases būvniecībā, gan attiecībā uz drošības noteikumiem krietni atšķiras no Eiropas tradīcijām. Panākumu atslēga "Nitro RX" ir nevis apļa laiks, bet pozīcija trasē un astoņi tramplīni, ko būvējusi šī posma uzvarētāja, leģendārā Trevisa Pastranas benzīngalvu brigāde. Ronalds zina teikt, ka pats čempions pirms sacensībām trasi izpēta pie moča stūres. Lai arī Ronaldam ir pieredze motokrosā, pirmā sacensība bijusi kā iepazīšanās, bet pēdējā – kā cīņa, jo lēcieni pirms un pēc virāžām prasa precizitāti un darbības plānu. Lai iekļūtu finālā, bijis jāpārvar bailes no tramplīniem un palīdzējusi arī veiksme.

Ronaldu klātienē atbalstīja Jānis Bergs, rallijkrosa sacensību organizators. Viņš uzskata, ka Ronalda lielākā uzvara ir vieta finālā, jo šajās sacensībās startē pasaules spēcīgākie braucēji. Pēc redzētā var spriest, ka amerikāņu pieeja drošības prasībām ¬ir radošs bardaks pieredzes trūkuma dēļ, tomēr viņi reaģējot uz Eiropas kolēģu ieteikumiem, lai situāciju uzlabotu. Šo sacensību pluss ir brīvāka atmosfēra un cilvēcīgums, kas rada pārliecību, ka viss interesantākais gan skatītājiem, gan braucējiem vēl ir priekšā. Nākamgad plānoti desmit "Nitro RX" posmi – četri no tiem ASV, četri Eiropā, bet divi noslēdzošie posmi notiks Saūdu Arābijā, kur tiksies astoņi finālisti.

Savukārt Viesturs Kundziņš, EKS komandas komunikāciju vadītājs pēc ASV redzētā atšķirīgā formāta uz Latviju labprāt pārnestu rallijkrosa trases tramplīnus, arī starta – finiša taisnē.

Vai amerikāņi ar savu "Nitro RX" šovu sagraus Pasaules čempionātu rallijkrosā un vai tur klāt būs arī latviešu braucēji, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā!


Tikmēr raidījumā ''Sporta Studija'' Ronalds pastāstīja, ka ''Nitro RX'' līderi, kuri brauc ar Subaru, izmantojot aizliegtās tehnoloģijas - vilkmes kontroli. ''Tagad viņiem diezgan stingri aizrādīja, jo visi redz, ko viņi izmanto un ko dara. Domāju, ka pēdējā posmā tas viņiem vairs nebūs tik vienkārši. Ja nākamgad viņi visu to karnevālu grib taisīt gan ASV, gan Eiropā, tad viņiem tas cauri neies. Viņi izmanto vilkmes kontroli, kas autosportā un rallijkrosā ir aizliegts. Pēc lēciena vai virāžas kompjūters pēc GPRS pats vada, lai tu neizbrauktu par tālu, iegūtu maksimālo ātrumu un maksimāli paātrinātos.''


Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: