Minirallijā 'Karosta' sīvā cīņā Mārtiņš Ločmelis pārspēj Mārtiņu Sesku (VIDEO)

Go4speed 06.05.2019 - 09:19 Minirallijā 'Karosta' sīvā cīņā Mārtiņš Ločmelis pārspēj Mārtiņu Sesku (VIDEO)
Mārtiņš Ločmelis/Emīls Blūms. Foto: Edgars Polis

Svētdien, 5. maijā, ar rekordlielu dalībnieku skaitu, uz starta stājoties 76 ekipāžām, ar spraigām cīņām Liepājā notiekošajā minirallijā “Karosta” tika ierūcināta rallija vasaras sezona.

Karosta bija sezonas pirmais posms Latvijas minirallija kausa izcīņā standarta automobiļiem, un šoreiz sportistiem bija sarūpēti seši ātrumposmi ar kopējo garumu 24,06 kilometri, tostarp divi ātrumposmi jau tradicionāli vijās pa Karostas industriālā parka teritoriju.

Jaunums trasē bija ātrumposms Cimdeniekos, pie Liepājas lidostas, kā arī sacensību garākais, 6,43 kilometrus garais, ātrumposms Pāvilostas novada Bebē.

Starp viena tilta piedziņas automašīnām ātrākie bija 2WD grupas uzvarētāji Gvido Rozenblūms/Indulis Kalniņš, aiz sevis atstājot Genādiju Fedorenko/Didzi Leoski, kuri izcīnīja 2. vietu, un Mārtiņu Muižnieku/Kristapu Stālu, kuri sīvā cīņā izrāva vietu uz goda pjedestāla.

Klasē 2000 uzvarēja Ēriks Kursišs/Agija Aļļe-Kursiša. 2. vietā palika Kristaps Telle/Oskars Pugovičs, bet trešie – Oskars Virsis/Roberts Poriņš, savukārt klasē 1600 uz pjedestāla kāpa Kaspars Tiders/Ralfs Igaveņš, Gatis Ābelītis/Lauris Cincis un Atis Līcis/Māris Rode.

Atsevišķa ieskaites grupa izveidota dalībniekiem, kuriem ir ne vairāk kā vienas sezonas pieredze minirallijā. Pilnpiedziņas “4WD Rookie” klasē veiksmīgākais izrādījās Mārcis Kļaviņš/Reinis Kļaviņš, savukārt viena tilta piedziņas klasē “2WD Rookie” - Atis Gromovs/Kristers Blūms.

Minirallija absolūtajā vērtējumā ātrākais bija Mārtiņš Ločmelis ar stūrmani Emīlu Blūmu, kuri finišā vien par 0,73 sekundēm apsteidza liepājnieku Mārtiņu Sesku un Krišjāni Cauni. Abas ekipāžas izcīnīja uzvaras attiecīgi 4WD+ un “Open” klasēs. Jāatzīmē, ka pirms noslēdzošā posma Seska pārsvars pār konkurentu bija 16 sekundes, taču noslēdzošajā posmā Seska auto bija tehniskas problēmas, kā rezultātā finišā sportists Ločmelim zaudēja 16,6 sekundes, kopvērtējumā atkrītot uz otro vietu.

4WD+ klasē 2. vietā ierindojās Juris Sproģis/Ivars Kivliņš, bet 3. vietā – Dāvis Leitis/Guntis Lakstīgala. Tikmēr “Open” klasē uz goda pjedestāla otrā un trešā augstākā pakāpiena kāpa attiecīgi Andris Vovers/Aldis Hanzens un liepājnieki Uldis Lepiksons/Ainars Šteinbergs. 4WD klasē godalgas izcīnīja Raimonds Dūcis/Elvis Spehts, Oļģerts Jansons/Sandris Ikaunieks un Jānis Hāns/Agnese Ginovska.

Minirallijs “Karosta” kalpo arī par priekšvēstnesi jau pēc trīs nedēļām, 24.-26. maijā, gaidāmajam šīs vasaras nozīmīgākajam motoru sporta pasākumam Liepājā – Ātruma festivālam “Kurzeme”, kura programmā iekļauts arī Eiropas rallija čempionāta posms “Rally Liepāja”.

Tikmēr minirallija sezona turpināsies 8. jūnijā ar sacensībām Gulbenē. Plašāka informācija atrodama oficiālajā vietnē minirallijs.lv.