profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Kalvis Blūms izrauj uzvaru minirallijā 'Rauna', Purvēns piedzīvo avāriju

Go4speed 05.07.2020 - 21:16 Kalvis Blūms izrauj uzvaru minirallijā 'Rauna', Purvēns piedzīvo avāriju
Foto: Go4speed

Svētdien tika aizvadīts minirallija kausa izcīņas standarta automobiļiem 2020.gada sezonas pirmais posms "Rauna 2020", kur uz starta izgāja vairāk nekā 130 ekipāžas. Sacensību ietvaros sportistiem bija jāaizvada seši ātrumposmi ar kopgarumu nepilnu 24 km garumā, bet kopā ar pārbraucieniem distance sastādīja 151 km. Jāpiebilst, ka sacensības apmeklēja gana daudz skatītāju.


Foto: Go4speed

Lai arī dienas pirmo daļu nelija, segums bija mitrs, taču uz otro apli vietām lija lietus, kas trasi padarīja slidenu. Pēc pirmā apļa trīs ātrumposmiem līderis bija Māris Neikšāns ar ''Ford Fiesta NRC'', taču tikai 0,03 sekundes viņam zaudēja Kalvis Blūms (''Mitsubishi Evo''). Diemžēl no cīņas par uzvaru jau pirmajā ātrumposmā izstājās Mārtiņš Svilis (''Mitsubishi Lancer Evo IV''), kurš par pāragru startu un komisāra lēmumu saņēma 40 sekunžu sodu, tādējādi pēc trīs ātrumposmiem viņš ieņēma 11.vietu.


Māris Neikšāns. Foto: Go4speed

Ceturtajā ātrumposmā ātrākais bija Neikšāns, kurš pārsvaru pār Blūmu palielināja līdz 5,2 sekundēm, taču nākamajā posmā Māris Blūma ekipāžai zaudēja desmit sekundes, tādējādi pirms noslēdzošā ātrumposma atkrītot uz otro vietu. Noslēdzošajā posmā Māris divas sekundes atguva, taču uzvaru nosargāja Blūms, kurš finišā Neikšāna ekipāžu apsteidza par 3,14 sekundēm. Jāpiebilst, ka Māris piektajā ātrumposmā par izsistu roteri saņēma desmit sekunžu sodu. Trešā vieta - Rolandam Kaucim (''Subaru Impreza''), kurš zaudēja 20 sekundes. Svilim finišā piektā vieta.


Foto: Go4speed

Open 2WD klasē, neskatoties uz 20 sekunžu sodu par izsistiem roteriem, uzvaru svinēja pieredzes bagātais Ivo Ķilpis (''Toyota Corolla''), kurš par minūti un sešām sekundēm apsteidza Artūru Himiču (''VW Golf mk2'').

Jāpiebilst, ka divas ekipāžas piedzīvoja avārijas. Jānis Skaliņš kādā no ātrumposmiem pieļāva kļūdu pie roteriem, kā rezultātā sportists uzmeta divus kūleņus.


Foto: Edgars Andžāns

Tikmēr Māris Purvēns noslēdzošajā ātrumposmā kādā no līkumiem vispirms atsitas pret krūmiem, kā rezultātā viņa auto tika sagriezts un tas ielidoja grāvī, kas atsitās pret caurteku.


Foto: Go4speed

Visi rezultāti ŠEIT.

Rezultāti:
1. Blūms/Lipstoks, 4WD+, Mitsubishi Evo, 14:37:42
2. Neikšāns/Jesse, OPEN 4WD, Ford Fiesta NRC, +00:03:14
3. Kaucis/Berķis, 4WD+, Subaru Impreza, +00:20:97
4. Sarma/Zgirskis,OPEN 4WD, Mitsubishi Evolution, +00:31:76
5. Svilis/Aizsilnieks, OPEN 4WD, Mitsubishi Lancer Evo IV, +00:58:33
6. Kulbergs/Veinbergs, OPEN 4WD, Mitsubishi Lancer Evo VI, +01:11:50
7. Bunclers/Aigars, 4WD+, Mitsubishi Lancer Evolution VI, +01:24:88
8. Meisters/Eglītis, 4WD+, Mitsubishi Lancer Evo, +01:28:58
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: