profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Valteram Zviedrim uzvara Latvijas kartinga čempionāta trešajā posmā Madonā

Go4speed 09.07.2019 - 15:27 Valteram Zviedrim uzvara Latvijas kartinga čempionāta trešajā posmā Madonā
Foto: Artūrs Pavlovs

6. jūlijā, Madonas kartinga trasē, tika aizvadīts Latvijas kartinga čempionāta un ProKart kausa 3. posms. Sacensības priecēja ar rekordlielu dalībnieku skaitu – 211 sportists no Baltijas, Krievijas, Baltkrievijas un arī Skandināvijas, kas bija ieradušies, lai noskaidrotu ātrākos kartinga braucējus dažādās vecuma un kartingu klasēs.

Labu sacensību aizvadīja Jūrmalnieks Valters Zviedris, kurš šogad pārstāv vienu no profesionālākajām kartinga komandām mūsu reģionā - “Birel ART Baltics”, kura izmanto Itālijas rūpnīcā ražotas “Birel ART” kartingu šasijas. Valters izcīnīja uzvaru prestižajā “RM DD2” kategorijā. Jāpiebilst, ka tā ir pati ātrākā ar “Rotax” dzinējiem aprīkotā klase, un Valters tajā startē tikai pirmo gadu. Uzvara gan nenāca viegli - kvalifikācijas braucienā Valters uzrādīja trešo ātrāko apļa laiku, piekāpjoties šī brīža Latvijas čempionāta līderim Matvejam Makušinam un savam komandas biedram no “Birel ART Baltics” komandas, Kristam Zideram. Priekšfinālā Valters cīnījās par vietu Top 3, kur vienu brīdi pat bija nokritis uz 4. vietu, bet tad apdzina Kristu Zideru un braucienu noslēdza 3.vietā.

Fināla brauciens bija ļoti spraigs - Valters par līderpozīcijām pirmajos apļos cīnījās ar Matveju Makušinu, bet tad brauciena vidū izvirzījās vadībā un līdz brauciena beigām to ievērojami palielināja, finišu sasniedzot 4,28 sekundes pirms otrajā vietā finišējušā Ērika Kūna no Igaunijas. 3.vietā finišēja Matvejs Makušins no “SM Racing” komandas, kurš arī ir šī brīža Latvijas čempionāta līderis ar iekrātiem 114 punktiem. Valteram šobrīd trešā vieta čempionāta kopvērtējumā un 82 punkti. Valters nepiedalījās čempionāta otrajā posmā, jo tas sakrita ar “Legend Cars” Ziemeļeiropas čempionāta sacensībām Somijā, bet tā kā viena, sliktākā Latvijas kartinga čempionāta priekšfināla un fināla braucienu punkti kopvērtējumā tiek ņemti ārā no punktu kopsummas, tad Valteram vēl ir ļoti reālas iespējas pacīnīties par sesto Latvijas čempiona titulu savā karjerā un biļeti uz “Rotax Grand Finals 2019” vispasaules finālu, kurš oktobrī norisināsies Sarno trasē, Itālijā.


Savukārt 29.-30.jūnijā Valters ar Legend Car piedalījās Ziemeļeiropas zonas (NEZ) Legend Car čempionāta trešajā posmā “Auto24ring.ee” trasē Pērnavā. Valters aizvadīja stabilu sacīksti un abus braucienus noslēdza attiecīgi 12. un 10. vietās, no 30 startējušajiem sportistiem. Priekšā tikai Somijas sportisti ar Filipu Miemoisu priekšgalā, kurš uzvarēja abus “Estonian Grand Prix 2019” braucienus un nostiprināja savu līderpozīciju gan Somijas, gan NEZ čempionātu kopvērtējumu vadībā. Valters šobrīd pirms noslēdzošā posma, kurš septembra beigās notrisināsies Alastaro trasē, Somijā, ir spējis saglabāt trešo vietu NEZ čempionāta kopvērtējumā. Mūsu Legend car dzinējam Pērnavā acīmredzami pietrūka ātrums trases taisnēs, lai varētu pacīnīties par vietu top 5. Tagad līdz “Riga Summer Race” sacensībām ir vairāk nekā mēnesis laika un ticam, ka izdosies mūsu tehniku sagatavot tā, lai varam cīnīties ar Somijas sportistiem kā līdzīgs ar līdzīgu. Paldies mūsu mehāniķim Normundam Šubeckim no “RS Motorsport” darbnīcas, kurš jau trešo gadu strādā kopā ar mums un sagatavo mūsu “Ford 34 Coupe Legend Car” sporta automašīnu!

Nākamās sacensības Valteram 19.-20. jūlijā ar kartingu Vantā trasē Somijā, kur norisināsies “Rotax Nordic Cahallenge” otrais no trim čempionāta posmiem.

Valters izsaka pateicību Jūrmalas pilsētas domei par ilggadēju atbalstu sacensību dalības maksu segšanā, kā arī pārējiem komandas sponsoriem/atbalstītājiem – SIA “Joker Klubs”, ”I-Con”, “KDM Print”, “Gatorz Eyewear Europe”, “Rosenso Marketing”, “2BCreative” un citiem.

Informāciju sagatavoja:
Aigars Zviedris,
Valtera Zviedra un “Jūrmala/Papa’s RT” menedžeris

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png