profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Latviešu 'Blue Shock Race' uzņēmums palīdz veidot britu elektrokartingu čempionātu

Go4speed 24.04.2019 - 11:44 Latviešu 'Blue Shock Race' uzņēmums palīdz veidot britu elektrokartingu čempionātu
Publicitātes foto

Pagājušajā nedēļā uzņēmums "Blue Shock Race" veica gatavošanās testus Lielbritānijas elektrokartingu čempionātam kopā ar vietējo sporta šasiju ražotāju "Gillard Racing Karts", ziņo portāls irliepaja.lv.

Ar "Gillard Racing Karts" šasijām ir braukuši tādas autosporta zvaigznes kā Kimi Raikonens, Valteri Botas un Olivers Okss, kurš kļuva par pasaules kartingu čempionāta uzvarētāju.

Šīs sadarbības rezultātā tika radīts speciāls elektrokartings Lielbritānijas elektrokartingu čempionātam, kurš tika prezentēts Lielbritānijas autosporta organizācijai "Motorsport UK". Lielbritānija ir nolēmusi ņemt piemēru no Latvijas, kas pagājušo gad kļuva par pirmo valsti pasaulē ar nacionālo elektrokartingu čempionātu, informē "Blue Shock Race" vadītājs Artis Daugins.

"Blue Shock Race" izstrādāja spēka ķēdi šim kartingam un veica tā sagatavošanu testiem. Uz testa dienu tika uzaicināti 13 jauni testa piloti no Lielbritānijas vecumā no 10 līdz 15 gadiem, kas ir potenciālā auditorija čempionātam, lai gūtu sportistu atsauces, ko tie domā par elektrokartingiem un vai būtu gatavi startēt Lielbritānijas čempionātā.

Pēc garas testa dienas, kur tika kartings testēts vairākas stundas, kopā veicot vairāk kā 100 apļus, simulējot čempionāta iebraucienus, apļu daudzumu, nobraukuma laiku, baterijas pietiekamību un citus parametrus, no 13 pilotiem 12 piloti ir izteikuši vēlmi startēt elektrokartingu čempionātā, jo ir pozitīvi pārsteigti par elektrokartinga spējām, ko tas sniedz.

Lielbritānijas autosporta organizācija "Motorsport UK" vadība atzīst, ka tas ir iespaidīgākais, ko viņi līdz šim ir redzējuši reālā dzīvē no elektrokartingiem. Visas viņu cerības ir izpildītas ar uzviju un vairs nav ne mazāko šaubu, ka elektrība ir autosporta nākotne arī kartingos.


Publicitātes foto

Šobrīd Lielbritānijas federācija veic pārrunas ar potenciāliem partneriem, lai jau šogad palaistu pirmo Lielbritānijas elektrokartingu seriālu un kļūtu par trešo valsti Eiropā ar nacionālo elektrokartingu čempionātu.

"Blue Shock Race" ir veicis daudz tehnoloģiskos pilnveidojumus, dažādas sertifikācijas un reģistrācijas, pateicoties nesen noslēgtajai investīciju kampaņai Igaunijas platformā "Fundwise", kuras laikā tika iegūts papildus finansējums 212 000 eiro apmērā, kā arī komandai pievienojās viens no Latvijas spēcīgākajiem kartingu speciālistiem Aigars Zviedris, papildinot komandu ar savu 38 gadu pieredzi kartingos.

Šobrīd "Blue Shock Race" uzņēmums veic sarunas ar vēl vairākām valstu sporta federācijām par Nacionālo un reģionālo čempionātu palaišanas tuvāko 1 līdz 2 gadu laikā, tādējādi kļūstot par sporta elektrokartingu līderi Eiropā un sperot soli pretīm Eiropas kartingu čempionātam.

Kā jau zināms 2018.gadā, kopā ar Latvijas Mobilo Telefonu, LMT Autosporta Akadēmiju, Latvijas Automobīļu Federāciju, "Samsung" un citiem partneriem, "Blue Shock Race" palīdzēja izveidot Latvijā pirmo nacionālo elektrokartingu čempionātu pasaulē, tādējādi ierakstot Latvijas vārdu vēsturē. Pēc sešu posmu čampionāta par pirmo čempionu kļuva Saldus komandas pārstāvis Ričards Irbe. Šogad arī norisinās Latvijas elektro kartingu čempionāts, tajā jau ir veiktas vairākas izmeiņas, balstoties uz pagājušo gadu pieredzi un šogad, tas ir sagaidāms vēl interesantāks.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png