profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Valters Zviedris pārstāvēs Latviju CIK-FIA Kartinga Akadēmijā

Go4speed 29.03.2016 - 15:13  Valters Zviedris pārstāvēs Latviju CIK-FIA Kartinga Akadēmijā
Valters Zviedris

Kā portālam Go4speed atzina LAF Preses dienesta vadītājs Viesturs Saukāns, tad Latvijas kartinga braucējs Valters Zviedris šogad pārstāvēs Latviju Starptautiskās Automobiļu federācijas Kartinga komisijas (CIK-FIA) Kartinga Akadēmijā. Jauno braucēju starptautiskais seriāls norisināsies trijos posmos, bet cīņai pieteicies 51 dalībnieks no 38 valstīm. Pirmais posms – no 21. līdz 24. aprīlim Francijā.

CIK-FIA Kartinga Akadēmijas pievilcību veido nosacījumi, ka no katras valsts seriālā piedalās ne vairāk pa diviem sportistiem, savukārt visi Kartinga Akadēmijas dalībnieki startē ar viena ražotāja tehniku - OTK grupas Expirit karts ar Vortex OK Junior dzinēju. Kartu rāmjus dalībnieki izlozēs visiem trim posmiem, bet motorus – katram posmam atsevišķi. Tas nozīmē, ka konkurence cīņā par uzvaru ir padarīta maksimāli līdzīga, jo uzvarētāju noteiks braucēja talants, komandas prasmes regulēt tehniku atbilstoši trases niansēm un sportista prasībām. Sportistu vecums – no 12 līdz 15 gadiem.

CIK-FIA Kartinga Akadēmijas seriāla uzvarētājam projekta rīkotāji balvā sola apmaksātu vietu kādā no vadošajām komandām CIK-FIA pasaules čempionātā junioriem, kas 20. novembrī tiks aizvadīts Bahreinā, Sahiras trasē.


Valters Zviedris

Seriāla posmi paredzēti Francijā, Essē trasē (21.-24. aprīlis), Portugālē, Portimau trasē (23.-26. jūnijs) un Zviedrijā, Kristianstadā (1.-4. septembris). Zviedrijas trase Valteram jau ir pazīstama, jo sportists tur pērn 32 dalībnieku konkurencē izcīnīja sesto vietu Zviedrijas čempionāta Rotax Max posmā.

Valters Zviedris ir divkārtējs Latvijas kartinga čempions, titulus sasniedzot 2009. gadā Micro klasē un 2015. gadā Rotax Max Junior kategorijā. Bez šiem tituliem Valtera rīcībā ir vairākas Latvijas un Baltijas čempionātu medaļas, jo katrā kartingā pavadītajā sezonā gūtas sacensību uzvaras un godalgotas vietas. Šo sezonu jūrmalnieks sāks jau šajā nedēļas nogalē Beļģijā, Genkas trasē, kurā norisināsies Rotax Euro Challenge seriāla pirmais posms. Dalībnieku sastāvs šīm sacensībām iespaidīgs: 54 Rotax Max Junior klases braucēji no vairāk nekā 20 valstīm.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png