profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Ar būtiskām izmaiņām sacensību nolikumā sākas amatieru kartinga jaunā sezona

Go4speed 15.02.2013 - 12:10 Ar būtiskām izmaiņām sacensību nolikumā sākas amatieru kartinga jaunā sezona
Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Ar pirmo sacīksti Viļņā Plytine kartodromā sestdien, 16.februārī, sāksies jaunā Openkart amatieru kartinga sezona. Šī būs amatieru kustības septītā sezona. Jaunā sezona iezīmēs arī vairākas būtiskas izmaiņas sacensību nolikumā ar mērķi tas padarīt aizraujošākas ikvienam, kam tuvs ir amatieru autosports.

Kā portālam pastāstīja Uldis Galdiņš, Openkart amatieru kartinga kustība, Lielākās pārmaiņas būs atgriešanās pie vienas līgas sacensībām, kā tas bija Openkart pirmajās sezonās. Plānots, ka šādā veidā katra sacīkste spēs pulcēt lielāku dalībnieku skaitu un palielināt konkurenci, kas ir galvenais amatieru autosporta mērķis. Otrkārt, tiks atjaunotas komandu LeMans tipa sprinta sacensības. Plānots, ka kopējais sacensību skaits šogad būs nedaudz mazāks, proti, 31 sacīkste, kas notiks ne tikai visās Latvijas īres kartinga trasēs, bet arī Lietuvā un Igaunijā, kas ir kā saldais ēdiens īres kartinga lietpratējiem.

Bijušās B līgas vietā šogad ir izveidots Izaicinājuma kauss, kas gan notiek vienā ieskaitē ar pamatsacensībām. Izaicinājuma kausā piedalīsies visi, kas līdz šim ar skaļiem panākumiem vēl nevar lepoties un tas domāts iesācēju un progresējošo braucēju motivācijai. Izmaiņas arī skārušas komandu ieskaiti un punktu sistēmu.


Publicitātes foto

Pēc sacīkstes Viļņā nākamie divi posmi notiks Rīgas telpu trasēs - 28.februārī GoPlanet kartinga hallē, bet divas nedēļas vēlāk 14.martā Ātruma Cilts kartinga hallē Biķerniekos. Pēc tam atkal izbraukuma posms, šoreiz uz Tallinu Triobet kardikeskus telpu trasi, kas jau ilgu laiku Openkart pieredzējušo braucēju vidū tiek raksturota kā labākā telpu trase Baltijas valstīs. Svaigā gaisā Openkart atgriezīsies aprīļa sākumā, kad beigsies ziema, ar 5.posmu Sporta kompleksā 333.

2012.gadā par sesto Openkart čempionu kļuva iepriekšējās sezonas vicečempions Raivis Kirilovs, turklāt titulu izcīnīja ļoti pārliecinoši, viņš arī janvārī pārspēja visus labākos braucējus un izcīnīja Openkart ceļojošo kausu. Savukārt B līgā jau trešo gadu pēc kārtas triumfēja Ivars Strencis. Labākais jaunpienācējs pērn bija Ruslans Ivanovs.

Kopumā 2012.gadā Openkart sacensībās piedalījās apmēram 130 dalībnieki, bet visā Openkart sešu gadu ilgajā vēsturē to skaits tuvojas 300. Jāatzīmē 2011.gada čempiona Zinta Grandberga sasniegums, kurš ir piedalījies visās 99 Elites līgas sacensībās, kā arī Iveta Grandberga, kura laiku pa laikam spēj kāpt uz goda pjedestāla, pierādot, ka nav nekādu šķēršļu, lai arī meitenes labi un ātri brauktu.

Openkart amatieru kustība tika izveidota 2007.gada februārī, bet tās pirmsākumi meklējami vēl pirms septiņiem gadiem. Sacensības organizē biedrība "Kartinga attīstības centrs". Interesenti, kuri vēlas izmēģināt savus spēkus vispieejamākajā no autosporta veidiem un pavadīt laiku lieliskā un draudzīgā atmosfērā, imformāciju par sacensībām var iegūt Openkart mājas lapā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png