profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Tomass Štolcermanis uzvar ASV atklātajā čempionātā 'KA 100 Senior' klasē

Go4speed 22.11.2022 - 20:00 Tomass Štolcermanis uzvar ASV atklātajā čempionātā 'KA 100 Senior' klasē
Latviešu talants Tomass Štolcermanis turpina iekarot jaunas virsotnes kartinga pasaulē – jaunais puisis 20. novembrī Lasvegasā izcīnīja pirmo vietu ASV atklātajā čempionātā “KA 100 Senior” klasē un finišēja otrais “X30 Senior” klasē.

ASV atklātajā čempionātā “KA 100 Senior” klasē piedalījās labākie sportisti pārsvarā no angliski runājošām valstīm, tai skaitā Kanādas, Lielbritānijas un Austrālijas. Sacensības risinājās “Rio All-Suite Hotel” teritorijā Lasvegasas centrā – īsa gājiena attālumā no slavenajām pieczvaigžņu viesnīcām “Bellagio”, “Wynn” un “The Venetian”.

Kvalifikācijas sacensībās 80 braucēji tika sadalīti A, B, C un D grupās. Tomass Štolcermanis (“Nash Motorsportz”) uzrādīja otro ātrāko apļa laiku B grupā – 45,699 sekundes, atpaliekot tikai no Konora Ferisa (45,553 sekundes). Nākamajās divās dienās – 18. un 19. novembrī – visi braucēji aizvadīja trīs oficiālos braucienus (A vs D, B vs C, A vs C, B vs D, A vs B un C vs D).
Tomass Štolcermanis uzvarēja pirmajā braucienā, 10 apļus veicot 7:41.563 minūtēs un tuvāko sekotāju Kristjanu Mailzu apsteidzot par 0,154 sekundēm. Otrajā braucienā Mailzs revanšējās, apsteidzot latvieti par 0,139 sekundēm. Trešajā braucienā Štolcermanis vēlreiz bija ātrāks par visiem (7:40.580), britu Oliveru Hodžsonu atstājot 0,604 sekunžu attālumā.

Četrdesmit labākie braucēji svētdien piedalījās finālbraucienā, kurā bija jāveic 20 apļi. Tomass Štolcermanis vairākas reizes zaudēja vadību, taču apsteidza četrus labākos amerikāņu braucējus un finišēja pirmais pēc 15 minūtēm un 28,198 sekundēm. Otrais palika kanādietis Zaharijs Klemans DeMelo (Kosmic), trešais – mājinieku favorīts Frenkijs Mosmans (“Tony Kart”).

Latvieša konkurentu vidū bija bijušais “IndyCar” braucējs DeMelo, nesenais “USF 2000” debitants Mosmans un juniors Eliots Kokss, kurš šogad izcīnīja 11. vietu “USF Juniors” sacensībās. Pēdējais bija viens no astoņiem braucējiem, kuri finālā nefinišēja.

Divas stundas vēlāk Tomass Štolcermanis stājās uz starta “X30 Senior” klases finālā – arī šajā braucienā piedalījās 40 braucēji, tikai bija jāmēro 25 apļi. Francūzis Evans Giltērs kļuva par sacensību uzvarētāju (18:24.752), taču apsteidza latvieti tikai par 1,138 sekundēm. Trešās un ceturtās vietas īpašnieki čempionam zaudēja vairāk nekā piecas sekundes.


Foto: Energy Corse Racing Karts

Sacensību rezultāti ŠEIT.

Tomass Štolcermanis par startu “Superkarts! USA” atklātajā čempionātā: ''Par braucienu uz Ameriku uzzināju tikai divas dienas pirms lidojuma – nereāls pārsteigums! Tā bija viena no pirmajām reizēm, kad startēju divās klasēs vienlaikus. Sacensības notika lielā stāvvietā – bija citādas sajūtas, nekā braucot oficiālajās kartinga trasēs Eiropā. Lasvegasā startēja labākie ASV braucēji un stipri konkurenti no Eiropas. Ļoti izbaudīju jaunas iespējas un pieredzi, bet rezultāts bija negaidīti lielisks. Pateicos ģimenei, komandai un apkārtējiem cilvēkiem par iespēju 15 gadus vecam zēnam braukt Amerikā ar kartingu.''

Kā portālam Go4speed pastāstīja Tomasa krusttēvs Haralds Šlēgelmilhs, tad ''Šīs bija lielākās un vērienīgākās kartinga sacensības Ziemeļamerikā, kur pats pirms vairāk nekā desmit gadiem biju braucis. Dalībnieku bija daudz un konkurence bija ļoti sīva. Tomass brauca divās klasēs, kas ir ļoti izaicinoši. Tas nav bieži, kad sportisti to praktizē, jo ir ļoti liela slodze. Taču Tomass kā jau Tomass – ar visu tika galā. Sniegums bija atbilstošs viņa līmenim. Jāsaka, ka pirmo reizi viņš brauca pa tādu ielas trasi, taču, kā rāda rezultāti, viņš ātri piešāvās un viss bija labi. Bija aizraujoši skatīties viņa braucienus, jo visos bija sīvas cīņas. Liels, liels malacis viņš ir. Brīnišķīgs sezonas noslēgums.''

Štolcermanis bija viens no četriem jaunajiem talantiem, kurš 18.-21. jūlijā piedalījās Itālijas automobiļu federācijas rīkotajā ikgadējā “Ferrari Driver Academy” skautošanas nometnē Maranello trasē. Divus mēnešus vēlāk latvietis Sarno trasē izcīnīja septīto vietu FIA Pasaules kartinga čempionāta prestižākajā OK klasē, pārstāvot “Energy Corse” komandu.

Informāciju sagatavoja:
Edgars Buļs
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: