profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Pēc 9 mēnešiem komā mūžībā aizgājis F-1 pilots Žils Bjanki

Go4speed 18.07.2015 - 12:20 Pēc 9 mēnešiem komā mūžībā aizgājis F-1 pilots Žils Bjanki
Žils Bjanki 1989 - 2015. Foto: autosport.com

Pēc deviņiem mēnešiem, kas aizvadīti komas stāvoklī pēc smagās avārijas Japānas GP F-1 sacīkstēs, 25 gadu vecumā mūžībā aizgājis Žils Bjanki. Pēdējo reizi F-1 sacīkstēs nāvējošas traumas ieguva Airtons Senna 1994. gadā.

25 gadus vecais braucējs avarēja Suzukas trasē pagājušā gada oktobrī, ieskrienot apkalpojošā personāla transportlīdzeklī, kurš atradās trases malā, iegūstot traumas, kas kas lika viņam atrasties komā līdz pat šim brīdim. 

Žila ģimene atzina, ka "viņš cīnījās līdz pat pašām beigām, kā viņš to vienmēr dara, taču šodien šī cīņa noslēdzās." Bjanki mira slimnīcā netālu no viņa vecāku mājas Nices pilsētā, Francijā. 

"Mēs pateicamies Žila kolēģiem, draugiem, faniem un visiem pārējiem, kas atbalstīja viņu šajos mēnešos un deva mums lielisku spēku, kā arī palīdzēja mums tikt galā tik grūtos laikos. Klausoties un lasot visas šīs ziņas lika mums saprast, cik daudz sirdis un prātus Žils iekarojis visā pasaulē," par traģisko notikumu izteicās Žila ģimenes locekļi. 

Bjanki F-1 karjeru sāka 2013. gadā, kad iestājās "Marussia" komandā, kā arī piedalījās "Ferrari" jauno braucēju akadēmijā, esot testa braucēja lomā. Tagadējā "Manor" komanda savā "Twitter" profilā izteicās par Žila Bjanki aiziešanu: "Mēs esam satriekti, zaudējot Žilu pēc tik grūti aizvadītas cīņas. Žila būšana mūsu komandā bija kā privilēģija. 

Līdzjūtības savos sociālo tīklu profilos izteica arī pārējie F-1 sacīkšu braucēji. "Pagājušajā naktī mēs zaudējām patiesi lielisku vīru un īstu cīnītāju. Lai vieglas smiltis Žilam, dziļākā līdzjūtība viņa ģimenei un draugiem," izteicās "McLaren" braucējs Džensons Batons. "Vakardien mēs zaudējām vienu no labākajiem džekiem un braucējiem, ko jebkad esmu saticis. Man tevis pietrūks tik daudz, mans draugs," izteicās Romēns Grožāns.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png