Kārlis Ozoliņš 19.04.2015 - 20:30 Hamiltonam kārtējā uzvara, Rosbergs bremžu defekta dēļ zaudē otro vietu Raikonenam
Bahreinas F1 posma uzvarētājs Luiss Hamiltons. Foto: autosport.com

19. aprīlī Bahreinā tika aizvadīts ceturtais F-1 posms. Jau sacīkšu sākumā uz starta neieradās Džensons Batons, jo "McLaren-Honda" komanda konstatēja problēmu formulas enerģijas reģenerācijas sistēmā. Līderis pēc pirmā apļa bija kvalifikācijas uzvarētājs Luiss Hamiltons, kuram sekoja Sebastjans Fetels, bet trešo vietu ieņēma Raikonens, aiz sevis atstājot Niko Rosbergu un Valterī Botas.

Sacīkšu turpinājumā braucēji izretojās, pārliecinošā vadībā atrodoties “Mercedes” komandas braucējiem – Luisam Hamiltonam un Niko Rosbergam, kuriem sekoja abi “Ferrari” braucēji. Nedaudz vēlāk neplānotā boksu apmeklējumā bija jādodas Fetelam, jo viņa formulai nācās nomainīt priekšējo antispārnu.

‏Foto: @F1Nova

Neveiksmīgas sacīkstes izvērtās “Toro Rosso” komandai – Karlosa Sainsa juniora formula sacīkšu vidū apstājās tehnisku problēmu dēļ, bet pāris apļus vēlāk arī Maksa Verstapena formula tika iedzīta boksos, kā rezultātā abiem pilotiem cīņa Bahreinas sacīkstēs bija beigusies.

Sacīkšu beigās trešajā pozīcījā esošais Raikonens strauji tuvojās Rosbergam, kurš brauca ar vecākām riepām. Tajā brīdī tika konstatētas tehniskas problēmas abām “Mercedes” formulām. Priekšpēdējā aplī, kad Rosbergu un Raikonenu šķīra vairs tikai viena sekunde, Rosbergs kļūdījās un izslīdēja ārpus trases, kas ļāva Raikonenam veikt apdzīšanas manevru un ierindoties otrajā vietā. Lai arī bija bažas arī par Hamiltona formulas bremzēm, beigās tieši "Mercedes" pilots pirmais ieraudzīja finiša karogu. Tikai pāris sekundes viņam zaudēja Raikonens, bet trešo vietu izcīnīja Rosbergs.

Ceturto vietu ieņēma somu braucējs Valterī Botas, atpaliekot 36 sekundes, bet nepilnu sekundi viņam zaudēja Fetels. Danielu Rikiardo pēdējā līkumā piemeklēja tehniskas problēmas, taču austrālietim izdevās ar kūpošu formulas dzinēju šķērsot finiša līniju.