profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Lukjaņuks 'Rally Liepāja' saņem bargu sodu

Go4speed 27.05.2019 - 12:19 Lukjaņuks 'Rally Liepāja' saņem bargu sodu
Foto: FIA ERC

''Rally Liepāja'' otro vietu izcīnīja krievu braucējs Aleksejs Lukjaņuks. Taču noskaidrojies, ka pagājušā gada ERČ čempions rallija laikā saņēmis bargu sodu.

Kā ziņo tiesneši, vadoties pēc GPS datiem, tad Lukjaņuka ekipāža divas reizes būtiski pārkāpusi ātrumu. Vietā, kur bija jābrauc uz 50 km/h, krievu braucējam fiksēts ātrums 124,9 km/h, bet vietā, kur atļautais ātrums bija 90 km/h, Lukjaņuks traucies uz apmēram 161,9 – 168,5 km/h lielu ātrumu.

Par pirmo pārkāpumu sportists saņēma 1600 eiro lielu naudas sodu, bet par otro – 3400 eiro, kas kopā sastāda 5000 eiro. Vēlāk tiesneši pārskatīja šos piešķirtos sodus un nolēma piemērot papildus sankcijas – desmit dienu sabiedriskais darbs FIA “road safety” aktivitātēs un nosacīta punktu anulēšana šajā posmā. Respektīvi, punkti tiks anulēti, ja sezonas laikā viņš izdarīs vēl kādu CSN pārkāpumu rallija laikā.


Foto: FIA ERC

Vēlāk sportists komentēja savu sodu, atzīstot, ka pārbrauciena laikā ekipāža bija spiesta apstāties, lai salabotu bremzes. ''Ņemot vērā, ka pārbrauciens starp posmiem bija ļoti īss, kā arī ieskaitot vēl klāt degvielas uzpildi un riepu marķēšanu, tad ekipāža knapi paspēja iebraukt savā laikā, nerunājot par to, ja tai nepieciešami kaut kādi remontdarbi vai riepu maiņas. Mēs pavadījām 15 minūtes, lai novērstu savu bremžu defektu. Lai paspētu uz laika kontroli, bijām spiesti braukt ar vidējo ātrumu, kas bija virs 100 km/h. Par to mēs saņēmām sodu, par ko ir jāatvainojas. Taču atļautais laiks, lai to paveiktu, bija ierobežots. Tas notika svētdienas rītā, kad uz ceļa nebija nekādas satiksmes. Es saprotu, ka mēs pārkāpām ātruma ierobežojumus, bet ir ļoti grūti, kad uz tevi tiek izdarīts spiediens un ka tu apzinies, ka vari zaudēt pozīciju, kad komanda paļaujas uz tevi,'' tā Aleksejs Lukjaņuks.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png