Azoru salu ERČ kvalifikācijā franču sportists sīvā cīņā pārspēj Lukjaņuku

Go4speed 21.03.2019 - 17:30 Azoru salu ERČ kvalifikācijā franču sportists sīvā cīņā pārspēj Lukjaņuku

Azoru salās ar kvalifikācijas ātrumposmu startējusi jaunā Eiropas rallija čempionāta sezona. Šajā rallijā pavisam kopā uz starta izies gandrīz 60 ekipāžas, kurām trīs dienās būs jāveic 15 ātrumposmi, kas kopā sastādīs 219 kilometrus.

Abos brīvajos treniņos ātrāko laiku uzrādīja Aleksejs Lukjaņuks, kurš šogad startē ar ''Citroën C3 R5'' automašīnu. Abas reizes otrais bija franču pilots Pjērs-Luis Lobērs, kurš krievu sportistam attiecīgi zaudēja 0,6 un 0,1 sekundi. Lēns sākums padevās 2017.gada Azoru salu rallija uzvarētājam, mājiniekam Bruno Magalešam, kurš ieņēma attiecīgi astoto un devīto vietu.

Kvalifikācijas braucienā, kura garums bija trīs kilometri, ātrākais bija Lobērs, kurš par pussekundi apsteidza Lukjaņuku. Trešo vietu uzrādīja Kriss Ingrams, kurš līderim zaudēja 1,2 sekundes. Pēc kvalifikācijas Top 15 braucēji sev izvēlējās starta vietu pirmajai dienai, kur vadošie braucēji nolēma startēt vēlāk (no 15.vietas startēs Lobērs, no 14.vietas Lukjaņuks u.t.t.)

''Izbaudīju šo braucienu. Ļoti jauka mašīna. Daudz mācījāmies. Bet jāsaka, ka viss rallijs paies mācīšanās zīmē. Bet līdz šim brīdim esmu laimīgs,” tā Lukjaņuks.

Rallija pirmajā dienā, kas sāksies šovakar, sportistiem būs jāveic trīs posmi (24 kilometri).