profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Sesks: Šajā rallijā veiksme nebija mūsu sabiedrotā

Go4speed 07.07.2024 - 23:20 Sesks: Šajā rallijā veiksme nebija mūsu sabiedrotā
Foto: Flat Out Media Agency

No 5. līdz 7.jūlijam “Latvijas Mobilais Telefons” atbalstītā rallija ekipāža Mārtiņš Sesks un Renārs Francis piedalījās Eiropas Rallija čempionāta (ERC) ceturtajā posmā “Delfi Rally Estonia”, kas noritēja Dienvidigaunijā Tartu un Otepes apkārtnē. Latviešu ekipāža Igaunijas ralliju noslēdza 14. kopvērtējuma pozīcijā un jau pirmdien uzsāk sagatavošanos startam Pasaules rallija čempionāta (WRC) posmā “Tet rally Latvia”.

Latvijas ekipāža Igaunijas ERC startēja ar “Sports Racing technologies” sagatavoto “Toyota GR Yaris Rrally2” automašīnu Indijas riepu ražotāja komandas ”Team MRF Tyres” sastāvā. Sacensību sākumposmā liepājnieki turējās vadošo braucēju sešiniekā, taču viņus vajāja tehniskas problēmas – spiediena vārsta defekts, kas pastāvīgi liedza attīstīt maksimālo jaudu, noliekts ritenis un sacensību devītajā ātrumposmā uz akmens pārsista riepa. Tas Sesku un Franci sestdienas izskaņā atmeta uz kopvērtējuma 17. pozīciju.


Foto: Flat Out Media Agency

Neskatoties uz to, svētdien, sacensību noslēdzošajā dienā, latvieši uzrādīja labu ātrumu, 13.ātrumposmā sasniedzot pat ceturto labāko rezultātu un noslēdzošajos četros ātrumposmos pakāpās par vairākām pozīcijām uz kopvērtējuma 14.vietu.

''Šajās sacensības veiksme nebija mūsu sabiedrotā, bet joprojām ļāva iekrāt pieredzi un atziņas nākotnei. Rallijā no svara ir katrs nobraukts kilometrs, pat tad, ja tas nenes uzvaras gandarījumu,” sacīja Mārtiņš Sesks.

Igaunijas ERČ posmā visa rallija laikā lieliska un sīva cīņa izvērtās starp divām spēcīgām igauņu pilotētām ekipāžām. Noslēdzošajā ātrumposmā, kurā pamatīgi lija, Georgs Linamāe (“Toyota GR Yaris Rally2”) pamanījās atspēlēt 9,3 sekundes un beigās par nieka 2,2 sekundēm apsteidza Robertu Virvesu (“Škoda Fabia RS Rally2”). Trešais palika Nikolajs Grjazins ar latviešu stūrmani Andri Mālnieku (Citroën C3 Rally2).


Georgs Linamāe

Jāatzīmē, ka arī pārējās klasēs dominēja igauņu sportisti. ERC3 klasē visu goda pjedestālu aizņēma igauņu sportisti (uzvaru svinēja Romets Jurgensons), bet ERČ4 klasē nepārspēts palika talantīgais Jaspars Vahers.  

Pirms starta Latvijas WRC posmā “Tet Rally Latvija” Mārtiņš Sesks un Renārs Francis savus atbalstītājus aicina uz tikšanos ceturtdien, 11. jūlijā pulksten 18:00, Rīgas Rātslaukumā, kur noritēs autogrāfu sesija un atbalstītāju iepazīstināšana ar sacensību auto, kā arī tiks dots simbolisks WRC posma starts. “Tet Rally Latvia” oficiālā atklāšanas ceremonija plānota 18.jūlijā Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, un turpināsies ar pirmo ātrumposmu Biķernieku sporta kompleksā. Nākamās sacensību dienas skatītājus aicinās sekot ātrumposmiem, kas vedīs no Rīgas uz Tukumu, Talsiem, Kuldīgu un Liepāju.

Rallija rezultāti:


Informāciju sagatavoja:
Ieva Hmieļevska
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png