Sesks/Francis sāk ar 12.vietu Ungārijas ERČ pirmajā ātrumposmā

Go4speed 12.04.2024 - 21:33 Sesks/Francis sāk ar 12.vietu Ungārijas ERČ pirmajā ātrumposmā

Piektdien ar pirmo ātrumposmu Ungārijā startējusi jaunā Eiropas rallija čempionāta sezona. Vispirms sportisti aizvadīja treniņus, kuros ātrākais uz grants seguma bija francūzis Metjū Frančeski (Škoda Fabia RS Rally2). Ceturto vietu ieņēma Mārtiņš Sesks/Renārs Francis, kuriem šis ir pirmais rallijs ar jauno Toyota GR Yaris Rally2.

Pēc tam sekoja kvalifikācijas brauciens, kurā ātrākos laikus spēja uzrādīt braucēji, kuri startēja vēlāk. Ātrākais bija polis Mikolajs Marčiks (Škoda Fabia RS Rally2). Pussekundi viņam zaudēja Simone Tempestini (Škoda Fabia RS Rally2), bet 0,6 sekundes lēnāks bija Frančeski. Septīto ātrāko laiku uzrādīja Seska ekipāža, kura līderiem zaudēja 1,6 sekundes.

Haidens Padons.

Diemžēl veselību problēmu dēļ uz starta neizgāja Mads Ostbergs, kurš atklāja, ka esot saslimis un šonedēļ jau otro reizi esot nonācis slimnīcā.

Vakarā tika dots starts 2,05 km garam superspeciālajam ātrumposmam. Šis posms bija diezgan lēns, šaurs un līkumains, kur bija jābrauc gan pa asfaltu, gan granti. Tāpat daudzi braucēja pamanījās kļūdīties pirmajā līkumā, kas uz asfalta ļoti slīdēja.

Ātrāko laiku uzrādīja čehs Eriks Cais, kuram tikai 0,1 sekundi zaudēja mājinieks Martins Lāslo. Trešais – Haidens Padons. Sesks/Francis uzrādīja 12.ātrāko laiku, no līdera atpaliekot 3,4 sekundes. Pēc finiša Mārtiņš atzina, ka esot pieļāvis divas kļūdiņas, kā arī viņš piebilda, ka neesot liels šādu ātrumposmu fans.

ERC3 klasē četru ekipāžu konkurencē trešais ir turks Kerems Kazazs ar latviešu stūrmani Andri Mālnieku. Tikmēr ERC4 ieskaitē 20 ekipāžu konkurencē līderis ir ātrais un talantīgais igaunis Jaspars Vahers, kuram 1,2 sekundes zaudē Maks Makrejs.

Sestdien sportisti veiks sešus dopus (102 km).