Pēc labiem treniņiem Seskam neveiksme Romas ERČ kvalifikācijā

Go4speed 22.07.2022 - 12:01 Pēc labiem treniņiem Seskam neveiksme Romas ERČ kvalifikācijā

Ar diviem brīvajiem treniņbraucieniem un kvalifikāciju piektdienas rītā startēji Romas ERČ rallijs.

Brīvajos treniņos ātrāko laiku uzrādīja Andrea Krugnola (divkārtējs Itālijas asfalta rallija čempions), kuram 0,3 sekundes zaudēja sacensību galvenais favorīts Ģiandomeniko Basso (divkārtējais ERČ čempions, divkārtējais Romas rallija uzvarētājs, četrkārtējs Itālijas rallija čempions). Trešais bija vēl viens itāļu sportists Fabio Andolfi, bet augstajā ceturtajā vietā finišēja Mārtiņš Sesks un Renārs Francis, kuri 2019.gadā šajā rallijā ar Škoda Fabia R5 izcīnīja astoto vietu. Atgādināsim, ka otro ralliju pēc kārtas Sesks startē ar ''Škoda Fabia Rally2 evo'' automašīnu.

Pēc tam sekoja kvalifikācijas brauciens, kurā diemžēl Sesks pārsita riteni un kvalifikācijas uzvarētājam, komandas biedram Efrenam Larenam zaudēja 23 sekundes. Jāpiebilst, ka Top 5 braucējus četrus kilometrus garajā ātrumposmā šķīra viena sekunde. Tāpat neveiksme piemeklēja Basso, kuram finišā 20.vieta, tieši aiz Seska. Vēlāk 15 ātrākie braucēji izvēlēsies sev starta vietu pirmajai dienai.

Līdz ar to pirmajā dienā Mārtiņam nebūs tā labākā starta pozīcija, jo šajā rallijā ir svarīgi startēt pēc iespējas augstāk, jo ar katru automašīnu trase kļūs netīrāka un slidenāka.

Atgādināsim, ka pavisam kopā uz starta izies 75 ekipāžas, no kurām 23 ERČ ieskaitē startēs ar R5 automašīnām. Trīs dienās sportistiem būs jāveic 13 ātrumposmi (187 km). Pirmā ātrumposma starts jau piektdien 21:08 pēc Latvijas laika.

PIEDALIES RALLY BUHARIKI ERČ PROGNOŽU SPĒLĒ!