profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Bertāns ar Blušu starptautisko drifta sezonu sāks Omānā

Go4speed 29.01.2020 - 17:47 Bertāns ar Blušu starptautisko drifta sezonu sāks Omānā
Publicitātes foto

Drifta piloti no Latvijas, Nikolass Bertāns un Kristaps Blušs, drifta sezonu 2020. gadā uzsāks jau janvārī, jo abi sportisti devušies uz Omānu, kur piedalīsies ''Oman Oil drift'' čempionātā. Oman Oil sacensību organizatori jau trešo gadu aktīvi pie sevis aicina pasaulē un Eiropā zināmus drifterus, lai viņi stātos pretī Gulfa zonas drifta braucējiem. Tā ir lieliska iespēja, jo papildus sportisti var aizvadīt treniņu pirms sezonas sākuma savos seriālos. Šogad ielūgumu saņēma arī abi Latvijas braucēji.
Novembra sākumā gan Bluša, gan Bertāna mašīnas konteinerī devās uz Omānu, kur nu jau mašīnas ir veiksmīgi nonākušas galā, veikta apkope pēc garā jūras ceļa, un sportisti ir gatavi iziet uz starta.


Publicitātes foto

Kristaps Blušs 2019. gada sezonu aizvadīja RDS (Krievijas drifta čempionātā), sezonas kopvērtējumā ieņemot augsto sesto vietu, bet Nikolass Bertāns aizvadīja pilnu sezonu Latvijas Drifta kausā, un sezonu noslēdza kā kopvērtējuma uzvarētājs. Sportistu plāni 2020. gadam ir turpināt braukt šajos seriālos - Blušs RDS, bet Nikolass Latvijā, tikai šoreiz pārejot uz Pro klasi, kas nozīmē dalību Baltijas un Livonijas Pro drifta čempionātos.

Omānas drifta čempionātā 1.posms notiks jau 30.-31.janvārī, kam sekos 2. posms 13.-14. februārī un 3.posms 20.-21. februārī. Jau rīt, 30 Janvārī, notiks oficiālie treniņi un kvalifikācijas braucieni, kur sākums pēc Latvijas laika kvalifikācijai noteikts 16:30. Piektdien sportisti aizvadīs treniņbraucienus tandēmiem un tandēmu finālus. Jāatzīmē, ka tiks braukts tandēmu Top32. Tandēmu braucieni pēc Latvijas laika: Top32 13:00 un Top16 16:30. Tiešraidei no sacensībām varēs sekot līdzi ''Oman Oil'' drifta čempionāta oficiālajos sociālajos tīklos, un, protams, informācijai, tiešraidei, mūsu sportistu rezultātiem sekojiet līdzi facebook un Instagram.

Publicitātes foto

Kopā ar latviešiem ''Oman Oil'' drifta čempionāta uz starta izies plaši zināmi vārdi drifta pasaulē, kas noteikti būs lielisks treniņš sportistiem pirms sezonas, kā arī iespēja sacensties ar labākajiem trasē. Pirmais sportists, kurš noteikti ir jāpiemin, ir Džeims Dīns. Braucējs, kurš pasaulē skaitās kā labākais drifta braucējs. Nikolass ar Dīnu vēl nav braucis kopā sacensībās, un tas noteikti būs lielisks piedzīvojums Latvijas jaunākajam drifterim, bet Kristaps ar Džeimsu ir aizvadījis dažus fantastiskus braucienus Formula D seriālā, un viņi noteikti ir gatavi atkal tikties trasē.

Daigo Saito ir nākamais lielākais zināmākais vārds aiz Dīna. Daigo noteikti ir viens no pasaules augstās klases drifteriem - gan ar savu braukšanas stilu, gan sasniegumiem, un drifta karjeras garumu. Daigo 2019. gada sezonā aizvadīja pilnu RDS sezonu, tiekoties ar Blušu, kā arī ar Nikolasu Gymkhana disciplīnā, kur diemžēl Nikolass Saito piekāpās ar ļoti minimālu rezultātu. Tagad būs iespēja atspēkot savu zaudējumu. Kopā uz starta pirmajā ''Oman Oil'' drifta čempionātā izies 56 sportisti.

Vēl zināmie vārdi drifta līdzjutējiem noteikti ir Ahmeds Dahams, kurš jau divas sezonas ir viesojies Rīgā, Drift Masters seriāla ietvaros, Andrius Vasilauskas - Lietuvas drifta braucējs, kurš jau trešo sezonu aizvada pilnu Drift Masters čempionāta sezonu, Serhī Kremets, Ukrainas drifta pārstāvis un Sebastin Fontjn - ļoti spēcīgs drifta braucējs no Holandes, kurš arī aizvada pilnas Drift Masters sezonas. Pārējie braucēji dalībnieku sarakstā ir no reģiona, kurā notiek sacensības. Čempionātā piedalīsies arī braucēji no tādām valstīm kā Omānas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Jordānijas, Anglijas, Krievijas, Sīrijas, Kuveitas, Saūda Arābijas, Libānas, Īrijas un Malaizijas.

Informāciju sagatavoja:
Elīne Berķe
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png