profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Drifts atgriežas vienā no bīstamākajām Biķernieku trases daļām (VIDEO)

Go4speed 22.08.2018 - 18:29 Drifts atgriežas vienā no bīstamākajām Biķernieku trases daļām (VIDEO)
Publicitātes foto

Tas brīdis ir klāt, kad drifts atkal atgriežas Raganas katlā, vienā no bīstamākajām Biķernieku trases daļām. Jau 1.septembrī mūs sagaida aizraujošas sacensības, kur vienā dienā notiks FIA NEZ (Ziemeļeiropas Zonas) un Baltijas drifta čempionāta 3.posms un Betsafe Latvijas drifta kausa 5.posms, bet 2.septembrī spēkus Raganas katlā izmēģinās Betsafe Latvijas drifta kausa street klase.

Šī Biķernieku trases daļa izceļas ar pamatīgām reljefa maiņām, nepārskatāmiem līkumiem un mazām drošības zonām, padarot to par neaizmirstamu piedzīvojumu gan braucējiem, gan skatītājiem. Zinot pilotu līmeni, un to, ka šīs šogad nav pirmās sacensības, sacensības noteikti paliks atmiņā ar iespaidīgu sniegumu.

Pēc 2.posmiem Baltijas drifta līderis ir Ēriks Ulass ar 194 punktiem, taču viņam ļoti tuvu seko Igaunijas brauciens Harold Valdma (181 punkts). 3. vietā ir Ingus Jēkabsons ar 149 punktiem, kaut gan tur pat aiz Ingusa ir vēl pieci Igaunijas braucēji, tāpēc cīņa par to, kurš uzvarēs, būs ļoti sīva. FIA NEZ drifta čempionātā situācija ir mazliet savādāka. Tur pēc diviem posmiem līderis ir Mihkels Normans Tults ar 174 punktiem, kam seko vēl vairāki Igaunijas braucēji, bet tuvākais drifteris no Latvijas par cīņu uz goda pjedestālu ir Ingus ar 112 punktiem.

Tikmēr Latvijas drifta kausā šis būs pirmspēdējais posms, jo noslēgums būs oktobrī. Proam klasē cīņa ir ļoti sīva. Starp pirmajiem septiņiem braucējiem pašlaik kopvērtējumā dominē uzvārds Bērziņš, jo pieci braucēji no Top 7 ir tieši ar šo uzvārdu. Pirmais pašlaik ir Edmunds Bērziņš (342 punkti), kam seko Jānis Bērziņš ar 340 punktiem, bet 3.vietā ir Intis Bērziņš ar 312,5 punktiem.

Tikpat sīvas cīņas notiek arī street klasē, kam Raganas katls būs īsts pārbaudījums. Trase īsa, tehniska un prasa uzdrīkstēšanos. LAF drifta komisija ilgi lēma, vai street klasei šeit jānotiek posmam, bet braucēji izteicās, ka viņi grib aizvadīt posmu ''katlos'', kaut trase nav pietiekoši gara. Street sacensības tiks aizvadītas svētdienā, 2.septembrī. Street klasē pirmo vietu ieņem Dāvis Mangalis ar 331 punktu, bet viņam seko Ansis Andersons un Matīss Krēsliņš.

Raganas katls piesaista braucējus un skatītājus ar savu specifiku, jo drifts netiek vērots no tribīnēm, bet no trasē esošajiem kalniņiem. Arī ieeja Raganas katlā ir no citas puses, bet no dalībnieku parka nav iespējams redzēt trasi, tāpēc visi braucēji, mehāniķi, skatītāji satiekas vienuviet, iekšpus raganas katlam, lai kopā baudītu sacensības. Raganas katlā abas dienas būs atvērtais dalībnieku parks, kuru noteikti izdosies apmeklēt, jo savādāk nebūs nemaz iespējas nokļūt līdz sacensību norisei. No trases malās esošajiem kalniņiem ir iespējams pārredzēt teju visu trasi. Arī šogad tiks izvietots video ekrāns skatītājiem trases pārredzēšanai. Papildus šī ir tā reize, kad organizatori aicina droši ņemt līdzi savus krēslus, pufus u.t.t., lai ar komfortu baudītu driftu Raganas katlā.

1.septembrī skatītāju zonā bezmaksas darbosies bērnu atpūtas laukumiņš ar atrakciju no 1188 uzziņu dienesta.

Apsveicot visus skolēnus ar skolas gaitu uzsākšanu, organizatori dāvina visiem bērniem līdz 16 g.v. (neieskaitot) ieeju bez maksas!

Biļetes ir pieejamas gan iepriekš pārdošana - www.bilesuserviss.lv, gan Circle K, kur pašlaik tās līdz 24.08.2018 maksā 10 EUR pieaugušajiem. Vēlāk tās maksās dārgāk. Biļetes ietver gan dalībnieku parku, gan skatītāju zonas.

Vairāk informācijai par pasākumu sekojiet līdzi: Facebook: Latvian Drift page, Instagram: latviadrift un www.NEZDRIFTRIGA.EU.

Informāciju sagatavoja:
Elīne Berķe


Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png