profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Blušam kvalifikācijas rekords, Formula D sacensību tiešraide jau šovakar

Go4speed 27.06.2015 - 13:49 Blušam kvalifikācijas rekords, Formula D sacensību tiešraide jau šovakar
Kristaps Blušs. Foto: Larry Chen (Formula D)

Pēc Latvijas laika piektdienas vēlā vakarā „Wall Speedway" trasē, Ņūdžērsijas štatā, norisinājās Formula Drift seriāla ceturtā posma kvalifikācija. Uzvaru tajā otro posmu pēc kārtas izcīnīja japāņu pilots Kens Guši (Ken Gushi), savukārt latviešu braucējs Kristaps Blušs ierindojās 18. vietā, sasniedzot savu līdz šim augstāko Formula Drift kvalifikācijas rezultātu.

Lai arī treniņu laikā bija lijis lietus un pilotiem bija jātrenējas slapjā trasē, kvalifikācijā lietus nelija un sportisti sausā trasē varēja parādīt visu savu potenciālu. Pirmo braucienu „EE Team / HGK Motorsport" komandu pārstāvošais Blušs aizvadīja stabili un bez rupjām kļūdām, tomēr par šo braucienu tiesneši viņam iedeva vien 75 punktus, kas, salīdzinot ar pārējo pilotu rezultātiem, bija samērā zems vērtējums.


Kvalifikācijas uzvarētājs Kens Guši. Foto: Larry Chen (Formula D)

Tā kā ar šādu rezultātu Kristaps būtu balansējis uz robežas iekļūšanai TOP 32 finālbraucienos, bija skaidrs, ka otrais brauciens noteikti jānobrauc labāk. Un tieši tā arī latviešu pilots izdarīja - savā otrajā kvalifikācijas braucienā Blušs demonstrēja vēl no viņa šosezon neredzētu agresivitāti, pamatīgi piekūpinot trasi un ar auto aizmugurējo daļu sašķaidot vienu no vērtējošajiem piloniem (kas ASV drifta seriālā ir atļauts).

Tiešraides komentētāji par šo braucienu bija sajūsmā, un to novērtēja arī tiesneši, par otro kvalifikācijas braucienu piešķirot latviešu braucējam 84 punktus. Uz to brīdi Kristaps bija pakāpies uz 13. vietu, savukārt pēc tam, kad savu otro braucienu bija aizvadījuši visi piloti, mūsu braucējs kvalifikāciju noslēdza 18. vietā. Tādējādi viņam rītdienas TOP 32 kārtā pretī stāsies Dominikānas republikas pilsonis Džonatans Kastro (Jhonnattan Castro), kurš startē divkārtējā Formula Drift čempiona Krisa Forsberga (Chris Forsberg) komandā.


Bluša pretinieks TOP 32 kārtā Džonatans Kastro (priekšplānā). Foto: Larry Chen (Formula D)

Go4speed pēc kvalifikācijas sazinājās ar Kristapu Blušu, lai noskaidrotu viņa komentāru par aizvadītajiem braucieniem: „Pirmais brauciens tika veikts pārāk piesardzīgi...tiesnešiem patīk agresivitāte, kas arī ir rezultāta atslēga. Zinot, ka ar šo (pirmā brauciena) rezultātu 99% netiekam finālos, gājām uz pilnu banku, pedālis grīdā, kas arī attaisnojās. Formula D tiek doti tikai divi kvalifikācijas braucieni, līdz ar to piesardzībai šeit nav vietas. Visi čaļi dara, ko var, un to var arī redzēt pēc rezultātiem. Gatavojamies tandēmu braucieniem, viss bumbās (smaida)."

Jau šovakar tiešraidē www.formulad.com/live būs iespējams vērot Formula Drift ceturtā posma finālbraucienus. Tiešraides sākums pēc Latvijas laika 19:15, savukārt TOP32 finālbraucienu sākums noteikts uz 19:40. Sacensību noslēgums ar apbalvošanu solās būt 1:00 naktī.

Formula Drift 4. posma kvalifikācijas rezultāti:
1. Ken Gushi (JPN), Scion FR-S, 93 punkti
2. Fredric Aasbo (NOR), Scion tC, 93 punkti
3. Justin Pawlak (USA), Ford Mustang, 92 punkti
4. Pat Goodin (USA), Nissan 200SX (S13), 92 punkti
5. Kenneth Moen (NOR), Nissan 200SX (S14), 91 punkts
6. Chris Forsberg (USA), Nissan 370Z, 91 punkts
7. Chelsea Denofa (USA), BMW 3. sērija (E46), 90 punkti
8. Robbie Nishida (JPN), Infiniti G37S, 89 punkti
9. Ryan Tuerck (USA), Scion FR-S, 89 punkti
10. Patrick Mordaunt (USA), Nissan 350Z, 89 punkti
...
18. Kristaps Bluss (LVA), BMW 3. sērija (E46), 84 punkti
...
32. Nate Hamilton (USA), Nissan 200SX (S13), 78 punkti
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png