profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Nedēļas nogalē Biķerniekos drifta sacensībās uz starta stāsies 140 sportisti

Go4speed 14.05.2024 - 23:35 Nedēļas nogalē Biķerniekos drifta sacensībās uz starta stāsies 140 sportisti
Publicitātes foto

Latvijas drifta sezona šogad tiks atklāta ar divu dienu sacensībām. Reģistrācija sacensībām ir noslēgusies, un uz starta redzēsim 140 dalībniekus, starp tiem skaļākie uzvārdi noteikti ir Blušs, Bertāns “Niknak”, Kroģeris un Bērziņš. Street klase savus startus aizvadīs aiz starta mājas, bet Semi Pro un Pro klases savus startus aizvadīs lielajā Biķernieku trasē, konfigurācijā #fdstyle jeb Drift Masters sacensību konfigurācijā.

140 dalībnieki nedēļās nogalē tiksies Biķernieku trasē, lai atklātu oficiāli sezonu. Street klasē uz starta ir reģistrējušies 58 sportisti, Semi Pro klasē 41 sportists, bet PRO klasē 41 sportists. Divas trases vienlaicīgi, četri tandēmu fināli-Street X, Street, Semi Pro un Pro, un 250 kvalifikācijas braucienu.

Sacensības sāksies 18. maijā, kas ir sestdiena, kur visas dienas garumā notiks drifta treniņi, bet vakarpusē visas ieskaites klases aizvadīs savus kvalifikācijas braucienus. Noteikti jāpiemin, ka skatītāji ar svētdienas ieejas biļeti varēs apmeklēt arī sestdienu.


Publicitātes foto

19. maijs, svētdien, ir noteikta kā galvenā sacensību diena. Oficiālā sacensību daļa sāksies 14.00 ar oficiālo atklāšanas ceremoniju visām klasēm kopā, kas noteikti būs fantastisks skats lielo Biķernieku tribīņu priekšā, kam sekos Street, Semi pro un Pro klases galvenie tandēmu braucieni. Jāpiemin, ka skatītājiem ieeja atvērta jau no 09.00 katru dienu, tāpēc lielākiem drifta faniem ir iespēja apmeklēt sacensības jau no paša rīta un nepalaist garām nevienu braucienu.

Izpētot dalībnieku sarakstu, redzami vairāki jau zināmi vārdi drifta disciplīnas aprindās, bet ir arī daži pavisam jauni uzvārdi. Organizators Jānis Blušs min: ''2024.gada dalībnieku parks noteikti būs viens no iespaidīgākajiem kādu būsiet redzējuši. Šogad uz starta mums ir ne tikai gados jaunie sportisti, bet sportisti, kuri starpsezona nomainījuši klases. Noteikti visiem iesaku atrast laiku un izstaigāt dalībnieku parku, jo dalībnieku parks būs atvērts visiem - aplūkot auto, parunāties ar sportistiem u.t.t. Izbaudiet visu sacensību konceptu, jo sportisti vienmēr priecājas satikt līdzjutējus. Un, protams, iespēja braukt Drift Masters trasi sezonas sākumā ir kā saldais ēdiens sportistiem, jo šo trases konfigurāciju zina visā pasaulē kā vienu no TOP trasēm.''

PRO klasē uz starta izies rekordliels dalībnieku skaits - 41 sportists no visām trim Baltijas valstīm. Kā pirmo noteikti jāpiemin Kristapu Blušu, kurš starp citu plāno aizvadīt pilnu Latvijas drifta čempionātu, kas ir lieliska dāvana faniem. Kristaps ir vienīgais Latvijas sportists, kurš ir braucis prestižajā FD seriālā Amerikā, un viņa Amerikas auto šie būs pirmie starti Latvijā. Noteikti viens no lielākajiem sāncenšiem Kristapam būs, tā sakot, viņa skolnieks Nikolass Bertāns, kurš taisnā ceļā ieradīsies Latvijā no Spānijas, kur piedalījās Drift Masters 1.posmā un Volrace Gymkhana Masters sacensībās, kurās plūca uzvaras laurus, kāpjot uz augstākā pjedestāla. Uz starta redzēsim arī Pro pilotu Edgaru Kroģeri, kurš arī taisnā ceļā no Drift Masters 1.posma Spānijā ieradīsies Latvijā. Tikai jautājums ir, vai viņš brauks ar jauno auto, vai ar auto, ar kuru aizvadīja 2023.gada drifta sezonu, un kurš nesen ieradies mājās no Omānas. Un, protams, noteikti jāpiemin Rolands Bērziņš, kurš nu jau ir Latvijas divkārtējais Pro drifta čempions. Uz starta izies arī Kristians Burkovs, kurš nedēļu iepriekš uzvarēja Baltijas drifta čempionāta posmu, un Aleksandrs Vlasovs, kurš ir Semi Pro čempions 2023, un kuram šī būs debija Pro klasē. Latviešiem pievienosies spēcīgie igauņu un lietuviešu sportisti, kuri abi aizvadīs oficiālos sava čempionāta ieskaites posmus. Cīņas būs adrenalīna pilnas, jo uzvarēt vēlēsies katrs.


Publicitātes foto

Semi Pro klasē uz starta arī ir pārsteidzoši liels sportistu skaits. Semi Pro aizvadīs Baltijas un Latvijas posmu. Interesantāku Semi Pro padarīs desmit debitanti, kuri no Street klases ir pārnākuši uz Semi-Pro. Tas ne tikai jau esošajiem Semi-Pro braucējiem padarīs visu sarežģītāku, bet noteikti kārtīgi sajauks gaisu. Noteikti jāpiemin abi Latvijas juniori Daniels Baumanis, kurš ir street klases 2023.gada uzvarētājs, un Mārtiņš Immermanis, kuri cītīgi trenējas startiem Semi Pro klasē, kā arī Kirils Maļinovskis, kuram arī debija Semi Pro, un kuram jau ir uzvara pirmajā Baltijas Semi Pro posmā. Debitantiem pievienosies arī citi zināmie un spēcīgie Semi Pro sportisti, kuri arī vēlēsies iesaistīties cīņā par čempiontitulu.

Street klase šogad arī pārsteigs, jo paredzētas jaunas debijas, daudz junioru, zināmie sportisti, jauns koncepts un interesanta trase. Street klase savus startus aizvadīs tā sauktajā trases daļā “aiz starta mājas”, bet šoreiz no rallijkrosa trases starta zonas. Iemetiens, kāds nav braukts nevienā vēl Street trases konfigurācijā Biķerniekos. Papildus Street klasē ir jauns koncepts kvalifikācijai, kas sacensības padarīs vēl neprognozējamākas un aizraujošākas. Visi sportisti aizvadīs pirmo kvalifikācijas braucienu, bet ne visi brauks otro. Pirmie 24 sportisti pēc pirmā kvalifikācijas brauciena automātiski jau iekļūs Tandēmu TOP32 eglē, tādējādi sportistiem tagad pirmais kvalifikācijas brauciens būs ļoti svarīgs un ļoti daudz ko izšķirs. Visi pārējie sportisti brauks otro braucienu, un tikai astoņiem no viņiem būs iespēja tikt vēl pamata Top32, kas to visu padarīs vēl aizraujošāku, bet visi pārējie sportisti, kuri iegūs kvalifikācijas vietas, sarindosies tandēmu braucieniem Street X.

Biļetes ir pieejamas gan iepriekš pārdošanā- www.bilesuserviss.lv, kā arī biļetes būs pieejamas uz vietas sacensību dienā, kad tās maksās 25 Eur. Biļetes ietver ieeju arī dalībnieku parkā, skatītāju zonā, kā arī iespēju iziet ārā un iekšā no sacensībām.

Ar biļeti, kas iegādāta uz sacensībām 19.05.2024, var apmeklēt arī 18.05.2024 treniņus un kvalifikāciju.

Informāciju sagatavoja:
Elīne Berķe Bluša
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png