profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Nikolass Bertāns Omānas drifta čempionāta 2.posmā izcīna trešo vietu

Go4speed 19.02.2024 - 14:02 Nikolass Bertāns Omānas drifta čempionāta 2.posmā izcīna trešo vietu
Publicitātes foto

15. - 16. februārī Omānā notika Omānas Internacionālā Drifta Čempionāta otrais posms, kur jau iepriekš tika ziņots, ka piedalās divi Latvijas sportisti - Edgars Kroģeris, kurš kāpa uz goda pjedestāla Omānas pirmajā posmā, un mūsu juniors Nikolass Bertāns, Viadas komandas braucējs, kuram ir tikai 18 gadi. Kopumā šajā Čempionātā tiks aizvadīti trīs posmi.

15. februārī notika treniņbraucieni un kvalifikācijas braucieni. Pēc kvalifikācijas rezultātiem sportisti ierindojās attiecīgi: 6. vietā – Bertāns un 14. vietā – Kroģeris.

Piektdiena - galvenā sacensību diena. Noteikti var minēt, ka šis posms bija daudz skarbāks kā pirmais posms – daudz avārijas, neparedzēti notikumi, un sacensības noslēdzās bez finālu braucieniem.


Publicitātes foto

Tandēmu TOP32 braucienā Edgars Kroģeris sacentās pret nīderlandieti Sebastianu Fontinu. Kroģeris 1.posmā Fontinu uzvarēja TOP8 cīņas. Tagad jau bija sagaidāms, ka cīņa būs skarba un Fontins ies “uz pilnu banku” jeb “all-in”. Vadošais brauciens Kroģerim stabils, labs pirmais iemetiens. Fontins agresīvi sekoja, bet vienā brīdī mazliet pazaudēja līniju, bet Kroģerim maza korekcija trases vidus daļā. Apmainoties vietām, Kroģeris demonstrē ļoti agresīvu sekošanu, labi pildīja uzdevumu, paņemot arī vērtējošās kastes. Trases vidusdaļā Fontinam radās tehniskas problēmas ar auto, kā rezultātā mašīna apstājās trasē. Tandēmā uzvaru izcīnīja Kroģeris.

Nikolass Bertāns TOP32 sacentās pret zviedru Viktoru Joensū. Joensū ir viens no zviedru pilotiem, kuru esam redzējuši uz starta arī Latvijā. Vadošajā braucienā Bertāns demonstrēja teicamu sniegumu, bet konkurents nespēja turēt līdzi, pieļaujot ļoti daudz izteiktas kļūdas. Sekojošajā braucienā Bertāns brauca ļoti agresīvu tandēmu, kopējot vadošo braucēju, kā rezultātā Bertāns neatstāja konkurentam nekādas cerības, un izcīnīja uzvaru.


Publicitātes foto

TOP16 Kroģeris cīnījās pret somu Juha Rintanenu. Vadošajā braucienā Kroģeris pirmajā iemetienā piedzīvoja sadursmi ar pretinieku, kā rezultātā Kroģeris ne tikai sagriezās, bet pazaudēja arī riepu. Tika iedota iespēja nomainīt riepu. Kroģeris atgriezās uz starta, demonstrēja ļoti labu un agresīvu sekojošo braucienu. Trases finiša daļā pretinieks pieļāva lielu kļūdu. Beigās tiesneši lēma par “OMT” jeb “braukt vēlreiz”.

Atkārtotajā braucienā Kroģerim labs vadošais brauciens, taču Rintanens agresīvi pielīmējies pie konkurenta durvīm. Sekojošajā braucienā Kroģeris pieļauj kļūdu pirmajā iemetienā, kur kļūdu pieļāva šajā posmā daudzi sportisti, un izbrauc ārpus trases, ietriecoties plastmasas barjerās. Diemžēl ar to šoreiz Kroģerim cīņas beidzās.

Bertānam pretim stājās omānietis Ali Al Šaihans. Bertānam labs temps vadošajā braucienā un stabils pats vadošais brauciens. Sekojošais brauciens īsti nav sekojams, bet Bertāns izdara visu iespējamo, lai nosekotu šādu braucienu pret Šaihanu. Rezultāts viennozīmīgs – uzvar Bertāns.

TOP8 cīņās Bertāns sacentās pret somu Rintanenu. Bertānam padevās fantastisks un drosmīgs iemetiens, un brauciens kā pēc grāmatas. Sekojošajā braucienā Bertāns demonstrēja elpu aizaujošu sniegumu, kā rezultātā tas bija ļoti agresīvi tuvs tandēms un maza “uzbakstīšana” konkurentam. Pēc šī kontakta Juha iztaisnojas un beidz braucienu trases vidusdaļā, bet Nikolass turpināja savu braucienu. Tiesneši ilgi lēma par šī brauciena rezultātu un kontaktu. Tiesneši lēma, ka kontakts nebija tāds, lai izraisītu šādu rezultātu no Juha puses, tāpēc uzvara šajā tandēmā tika noteikta Bertānam.


Publicitātes foto

TOP4 Nikolass Bertāns sacentās pret jordānieti Ahmadu Dahamu. Nikolass atkal veica nereālu sekojošo braucienu. Nikolasa vadošais brauciens, iespējams, bija neliela pārcenšanās no braucēja puses – sportists pirmajā iemetienā iemeta nedaudz par dziļu, kā rezultātā nesavaldīja savu auto. 

Cīņā par 3. vietu Bertāns sacentās pret kuveitieti Ali Makšīdu. Diemžēl kuveitietis uz starta neizgāja. TOP4 otrajā pārī īrs Džeims Dīns ar savu konkurentu Makšīdu piedzīvoja nopietnu avāriju, kā rezultātā daudz ko par turpmākajām cīņām noteica komandas darbs auto labošanā. Diemžēl Makšīda komanda automašīnu pat nemēģināja salabot, tā rezultātā Bertānam automātiski tika piešķirta 3.vieta Internacionālā Omānas Drifta čempionāta 2.posmā. Tomēr jāpiemin, ka arī Dīnam neizdevās salabot savu auto, tāpēc šoreiz cīņa TOP4 noslēdzās tikai ar pusi no cīņām, jo izpalika gan cīņa par 3.vietu, gan par 1. vietu. 

Otrais Omānas posms ir noslēdzies, Latvijai 3.vieta jau otro nedēļu pēc kārtas. Priekšā 3.posms jau nākamnedēļ. Kopvērtējums pēc diviem posmiem ir ciešs. Pirmajā vietā ir pārliecinoši izvirzījies Dīns, bet par 2. un 3. vietu cīņas būs noslēdzošajā posmā. Kroģeris kopvērtējumā pašlaik atrodas 6. pozīcijā ar 98 punktiem, bet Bertāns 8. pozīcijā ar 88 punktiem. Jāpiezīmē ka 2. un 3. vietai attiecīgi pēc diviem posmiem ir 145 un 139 punkti, kas ir ļoti mazs pārsvars.

Informāciju sagatavoja:
Elīne Berķe Bluša
LAF drifta komisijas vaditāja

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png