profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Sporta apakškomisija spriedīs par sporta nozarei nepieciešamo finansējumu

Go4speed 16.09.2019 - 12:36 Sporta apakškomisija spriedīs par sporta nozarei nepieciešamo finansējumu
Foto: Raimonds Volonts

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisija otrdien, 17.septembrī, spriedīs par finansējumu, kas nākamā gada valsts budžetā nepieciešams sporta nozarei.

“Vairāku lielu, starptautisku sporta sacensību norise Latvijā ir apdraudēta, jo pastāv nopietnas bažas, ka nākamā gada valsts budžetā nozarei varētu netikt nodrošināts adekvāts finansējums. Sporta nozares pārstāvji Izglītības un zinātnes ministrijai prasījuši vairāk nekā trīs miljonus eiro, lai nākamgad nodrošinātu starptautisko sacensību norisi, taču pagaidām izskatās, ka budžetā tam plānots atvēlēt vien 0,5 miljonus,” portālā saeima.lv saka apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš, uzsverot, ka šāda situācija nav pieļaujama, jo starptautiskās sacensības ne vien veicina nozares attīstību, bet arī ļauj atpelnīt ieguldīto naudu.

Kā akcentēja S.Riekstiņš, komisija iztaujās atbildīgās ministrijas pārstāvjus, tostarp Sporta departamenta direktoru Edgaru Severu, par plāniem attiecībā uz atbalstu sporta nozarei.


Foto: Raimonds Volonts

Tāpat plānots pārrunāt jautājumu par prioritārajiem sporta veidiem augstu sasniegumu sportā, pie kura Izglītības un zinātnes ministrijas vadībā strādā īpaša darba grupa. Deputāti diskutēs par jau paveikto un veicamajiem darbiem, nosakot prioritāros virzienus sporta politikas attīstībā, informēja apakškomisijas priekšsēdētājs.

Atgādināsim, ka nesen RA Events un Neste World RX of Latvia direktors Raimonds Strokšs atklāja, ka "Laikā, kad nepieciešams vienoties par sadarbības turpināšanu ar pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotājkompāniju IMG par posma organizēšanu Latvijā, esam nonākuši situācijā, kurā divu nesaderīgu apstākļu dēļ nevaram apstiprinoši apgalvot, ka arī turpmāk Latvijā, CSDD Biķernieku trasē, būs iespēja skatīt pasaules čempionāta sacensības. IMG jau šobrīd ir nepieciešama atbilde (un finansiālas garantijas), lai Latvija saglabātu vietu Pasaules RX 2020. gada kalendārā, bet Latvijas valsts budžets tiks sagatavots vien gada izskaņā, kamdēļ šādu garantiju šobrīd sniegt nav iespējams. Tā kā viena puse (IMG) nevar gaidīt, bet otra puse (Latvijas valdība) nevar mainīt budžeta pieņemšanas laiku, visticamāk, Neste World RX of Latvia 2020. gadā Rīgā nenotiks!” skaidro Raimonds Strokšs."


Foto: Raimonds Volonts

Tikmēr Jānis Baumanis pirms ''Latvia RX'' posma žurnālistiem atklāja, ka "Vēl pāragri spriest, vai tiešām pasaules čempionāta posms nākamgad Latvijā nenotiks. Ir vēl dažas vēja plūsmas, kas tomēr varētu atvest rallijkrosu uz Rīgu. Es ļoti gribētu, lai tas notiek, bet, kā būs, redzēsim, kad tiks izziņots kalendārs."

''Es ļoti ceru, ka Jums veiksies un sanāks,'' pirmdien savā Facebook profilā, daloties ar portālā saeima.lv rakstu, raksta Strokšs.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png