Go4speed 04.02.2018 - 11:43 Čempionu sacīkstēs Kulthards finālā pārspēj Solbergu, Nāciju kausu izcīna Vācija (VIDEO)

Saūda Arābijā noslēgušās ikgadējās čempionu sacīkstes. Vispirms notika Nāciju kauss. Pusfinālā Vācijas izlase ar 2:0 pārspēja Saūda Arābijas komandu, bet Latīņamerikas izlase pārspēja Ziemeļvalstu komandu. Izšķirošajā braucienā Huans Pablo Montoija par mazāk nekā divām desmitdaļām pārspēja Pasaules rallijkrosa zvaigzni Peteru Solbergu.

Finālā nedaudz negaidītu uzvaru izcīnīja Vācijas izlase ar diviem debitantiem sastāvā – Timo Bernhardu un Renē Rastu. Viņi finālā pārspēja Latīņamerikas komandu Helio Kastronevesu un Huanu Pablo Montoiju. Šis Vācijas izlasei bija astotais Nāciju kauss, un pirmais bez Sebastjana Fetela.

Sestdien notika Čempionu sacīkstes, kur katrs no braucējiem cīnījās individuāli. Ceturtdaļfinālā uzvaras izcīnīja Deivids Kulthards, kurš pārspēja IndyCar čempionu Raienu Hunteru Reju. Solbergs uzvarēja European Formula 3 vicečempionu Joelu Eriksonu, Johans Kristofersons bija ātrāks par IndyCar braucēju Jozefu Ņūgārdenu, bet pagājušā gada Čempionu sacīkstes uzvarētājs Montoija piekāpās Tomam Kristensenam.

Pirmajā pusfināla pārī Kulthards, startējot ar Xtreme Pickups automašīnām, pārspēja deviņkārtējo Le Mans 24 stundu uzvarētāju Kristensenu, bet otrajā pārī, kur sacentās abi rallijkrosa braucēji Kristofersons un Solbergs, pārāks bija Solbergs, kurš savu Pasaules RX komandas biedru apsteidza par vienu sekundi.

Finālā 13 F1 posmu uzvarētājs Kulthards ar 2:0 pārspēja Solbergu, tādējādi otro reizi izcīnot Čempionu kausu. Pēdējo reizi Kulthards Čempionu kausu izcīnīja 2014.gadā Barbadosā.